8 maja – VII Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia

Autor:

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje.
Dzisiaj zapraszamy na majowe nabożeństwo (z czytanką) na godz. 16.15, a w dni powszednie o godz. 17.30 przed wieczorną Eucharystią. Od poprzedniego piątku na nabożeństwie majowym przeżywamy też nowennę przed Zesłaniem Ducha św. Tę uroczystość będziemy przeżywać w następną niedzielę.

2. Z racji niedzieli i uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na jutro została przeniesiona uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych.

3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. za wstawiennictwem Matki Bożej patronki dobrej śmierci.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się tradycyjnie w środę i będzie połączona z nabożeństwem majowym o godz. 17.30.

5. Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy, a zatem też tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej. Codziennie przed i podczas Mszy Świętej można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do Spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Pana Jezusa w Komunii świętej.

6. W Niedzielę odbędzie uroczystość I Komunii św. dla dzieci z naszej Parafii. Spotkania obowiązkowe we wtorek i czwartek o godz. 16.15. Nabożeństwo Pokutne z pierwszą spowiedzią w sobotę o godz. 15.00. W niedzielę dzieci wraz z rodzicami i rodzicami chrzestnymi gromadzą się przed kościołem o godz. 11.00.

7. W sobotę po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

8. Zapraszamy do wzięcia udziału do akcji „Modlitwa za Świnoujście”, która trwa od 23.04.2016 do 15.06.2016. Szczegóły akcji są na ulotkach przy wyjściu z kościoła oraz na banerach.

9. Dziś w godzinach 15.00-17.00, na pl. Wolności odbywa się Ewangelizacja Uliczna pod hasłem Misja na 1000 Placach. Zapraszamy do posłuchania fascynujących świadectw i do uczestnictwa wspólnej modlitwy.

10. Polecamy prasę katolicką – tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny oraz Gazetkę Parafialną.

11. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Modlitwą otaczamy również parafian, którzy odeszli w ostatnim czasie do wieczności oraz ich rodziny.

12. Jak widać trwają prace przy elewacji ściany głównej kościoła. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i wszelkie prace remontowe również w domu parafialnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *