1 maja – VI Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia

Autor:

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga.

Dzisiaj zapraszamy na pierwsze majowe nabożeństwo (z czytanką) na godz. 16.15. Na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej będziemy spotykać się codziennie o godz. 17.30 przed wieczorną Eucharystią. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca dziś po Mszy św. o godz. 17.00

Dziś modlimy się w intencji ludzi pracy. 1 maja obchodzimy wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika. Modlimy się dobrego Boga, aby podejmowany przez ludzi pracy trud przynosił im osobistą satysfakcję i zapewniał środki do życia. Modlimy się też za tych, którzy poszukują pracy, by spotykali życzliwych ludzi gotowych pospieszyć im z pomocą.

2. We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze Święte będą odprawione tak jak w niedzielę, podczas Eucharystii o godz. 10.00 będziemy szczególnie modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny wraz z władzami naszego miasta i delegacjami. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków, w kraju i na emigracji. Po Mszy św. o godz. 18.30 (około 19.30) zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych do sali św. Jana Pawła II (dawniej sala nr 2).

Również jutro (2. maja), z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie. Udekorujmy też nasze domy i mieszkania naszą polską flagą.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się tradycyjnie
w środę i będzie połączona z nabożeństwem majowym o godz. 17.30. Z racji na przypadające w tym dniu wspomnienie Świętego Floriana na wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych. Zaś rano
o godz. 7.00 będzie odprawiona Msza św. w intencjach osób zapalających świece wotywne przy obrazach Matki Bożej i Jezusa Miłosiernego.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek razem z Maryją będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie. Zapraszamy na Godzinę Świętą od godz. 23.00 do 24.00.

W pierwszy piątek Msze św. o godz. 7.00; 7.30; 9.00 – wynagradzająca za grzechy nasze i całego świata z drogą krzyżową; o 17.00 i 18.00. Od godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 17.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00 do 18.30. Pamiętajmy, że kończy się już czas spowiedzi i komunii wielkanocnej. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo majowe i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po wieczornej zapraszamy na film do sali św. Jana Pawła II (dawna sala nr 2). W tym tygodniu będzie to film który miał być w dwa tygodnie temu – Zakazany Bóg.

O godz. 19.00 w kościele konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

W pierwszą sobotę o godz. 7.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a po nich Msza św. Po niej księża udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.

7. Zapraszamy do wzięcia udziału do akcji „Modlitwa za Świnoujście” która trwa od 23.04.2016 do 15.06.2016. Szczegóły akcji są na ulotkach przy wyjściu z kościoła oraz na banerach.

8. W tę niedzielę i w następną w godzinach 15.00-17.00, na pl. Wolności odbywa się Ewangelizacja Uliczna pod hasłem Misja 1000 Placach. Zapraszamy do posłuchania fascynujących świadectw i do wspólnej modlitwy.

9. Polecamy prasę katolicką – tygodnik Niedziele i Gość Niedzielny oraz Gazetkę Parafialną.

10. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia
i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Modlitwą otaczamy również parafian, którzy odeszli w ostatnim czasie do wieczności oraz ich rodziny.

Pomódlmy się w intencji tych naszych braci i sióstr którzy odeszli do Pana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *