24 kwietnia – V Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia

Autor:

1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus przypomina nam o tym, byśmy się wzajemnie miłowali. W początkach chrześcijaństwa wzajemna miłość pomiędzy uczniami Chrystusa przyciągała i inspirowała pogan. Warto o tym pamiętać i żyć tak, by inni widzieli, że jesteśmy uczniami Jezusa.
Dziś o 15.00 z Jasnych Błoni wyruszy XIV Szczeciński Marsz dla Życia. Manifestacja w obronie wartości życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Msza święta, podczas której będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia dzięki decyzji Ojca Św. Franciszka rozgrzeszenie z grzechu aborcji można uzyskać u każdego księdza. Miejmy świadomość, że każdy kto ma udział w grzechu aborcji – czy poprzez jej dokonanie czy namawianie do niej, podżeganie czy pomaganie w jej uzyskaniu – podlega ekskomunice czyli wykluczeniu z Kościoła, którą może cofnąć jedynie biskup lub wyznaczony ksiądz. Jeśli ktoś znalazł się w takiej sytuacji, warto skorzystać z niezwykłej okazji jaką daje nam Rok Miłosierdzia.

2. Jutrzejsze święto Świętego Marka Ewangelisty to tradycyjny dzień modlitwy o urodzaje. Jest to też dzień patrona ks. Marka – wikariusza naszej Parafii. Będziemy się modlić w Jego intencji na Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po Mszy św. będziemy składać życzenia ks. Markowi.

3. We wtorek i czwartek spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi o godz. 16.30.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a po niej Msza św. w intencji próśb i podziękowań składanych do skarbony przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

5. W czwartek Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów o godz. 19.00.

6. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej do 18.00.
Po Mszy Św. ok. godz. 18.40 w sali nr 2 projekcja filmu „Ziemia Maryi”. Więcej o filmie w Gazetce Parafialnej.

7. W sobotę zachęcamy i zapraszamy do modlitwy w intencji Europy w dniu święta patronki naszego kontynentu, Świętej Katarzyny Sieneńskiej. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.
O godz. 7.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP a po nich Msza św.
O godz. 18.00 Msza św. a po niej Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do 21.00.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. W niedzielę o godz. 16.15 a w dni powszednie o 17.30 przed wieczorną Mszą Świętą, będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej oraz czytanką majową.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.

10. W tę niedzielę oraz w kolejne aż do 8 maja, w godzinach 15.00-17.00, na
pl. Wolności odbywa się Ewangelizacja Uliczna pod hasłem Misja 1000 Placach. Zapraszamy do posłuchania fascynujących świadectw i do wspólnej modlitwy.

11. Polecamy prasę katolicką – tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny oraz Gazetkę Parafialną.

12. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Modlitwą otaczamy również parafian, którzy odeszli w ostatnim czasie do wieczności oraz ich rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *