17 kwietnia 2016 – IV Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia

Autor:

1. W Ewangelii czwartej niedzieli Wielkanocy słyszymy, że Pan Jezus porównuje się do pasterza troszczącego się o owce. Tak! Pan Jezus jest Dobrym Pasterzem, który opiekuje się nami – swoimi owcami i każdego z nas pragnie obdarować życiem wiecznym, które wysłużył przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Dziękujmy za ten dar, dziękujmy za nieskończoną miłość Pana Boga i bądźmy Mu posłuszni.

To porównanie Jezusa do pasterza każe nam nazywać tę niedzielę niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

2. Dziś również, od godz. 15.00 do 17.00 na placu Wolności – uliczna ewangelizacja ze świadectwami, modlitwami, śpiewem i katechezą pod kierunkiem Rektora Seminarium Duchownego w Szczecinie – ks. Piotra Gałasa.

3. We wtorek i czwartek spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi o godz. 16.30.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a po niej Msza św. w intencji próśb i podziękowań składanych do skarbony przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

5. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej do 18.00.

Po Mszy św. wieczornej (około 18.40) zapraszamy na film „Zakazany Bóg” do sali numer 2. Informacje o filmie można znaleźć w Gazetce Parafialnej.

O godz. 19.00 konferencja dla Rodziców i chrzestnych.

6. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. O godz. 7.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP a po nich Msza św.
O godz. 18.00 Msza św. z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie a po niej Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do 21.00.

7. W niedzielę, 24 kwietnia o godz. 15.00 z Jasnych Błoni wyruszy XIV Szczeciński Marsz dla Życia. Manifestacja w obronie wartości życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Msza święta, podczas której będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Chętnych na wyjazd prosimy o kontakt z ks. Proboszczem. Koszt wyjazdu to 35 zł.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii. W poprzednią niedzielę – na hospicjum w Świnoujściu – zebraliśmy 874 zł. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiary do puszek na organizację Światowych Dni Młodych.

9. Polecamy prasę katolicką – tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny oraz Gazetkę Parafialną.

10. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Modlitwą otaczamy również parafian, którzy odeszli w ostatnim czasie do wieczności oraz ich rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *