10 kwietnia 2016 – III Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia

Autor:

1. Po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus wielokrotnie ukazywał się swoim uczniom i przyjaciołom, spotykał się z nimi i dawał im dowody, że żyje. Dziś o jednym z takich spotkań opowiada nam Ewangelia.
Dziś w sposób szczególny modlimy się w intencji Ojczyzny o jedność i pojednanie w naszym narodzie oraz w intencji 96 ofiar lotniczej katastrofy pod Smoleńskiem i za pomordowanych z rąk hitlerowskiego i sowieckiego okupanta. Szczególnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 z udziałem władz naszego miasta i wojska.

W Poniedziałek przeżywaliśmy Dzień Świętości Życia – z tej racji są przy wyjściu wyłożone deklaracje Adopcji Dziecka Poczętego. Gdyby ktoś chciał przystąpić do tego dzieła – prosimy wypełnić te deklaracje i dostarczyć Księdzu.

2. We Wtorek o godz. 18.00 Msza św. do Matki Bożej Patronki dobrej śmierci. Przed Mszą św. różaniec.

3. W środę przed wieczorną Eucharystią o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W tym tygodniu, w dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu.

5. W Piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

6. W sobotę o godz. 7.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP po nich Msza św. Po wieczornej Mszy św. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 21.00.

7. Rozpoczęliśmy kolejny etap prac remontowych przy elewacji kościoła. Ten etap będzie kosztował 210 tys. zł. – 60 tys. zł zapłaciła Parafia, zaś na 100 tys. zł dostaliśmy dofinansowanie od władz Gminy. Serdecznie dziękujemy za te wsparcie Panu Prezydentowi oraz Radnym naszego Miasta.

8. Przypominamy, że Biuro Parafialne jest otwarte: we Wtorek – od 8.00 do 9.00 oraz od 17.00 do 18.00; w czwartek – od 8.00 do 9.00 oraz od 18.30 do 19.30; w sobotę – od 10.00 do 12.00.

9. Po Mszach św. niedzielnych (od 9 do 14) zapraszamy do kawiarenki parafialnej która mieści się w sali nr 2 (na piętrze), tam również znajduje się Biblioteka parafialna. W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św. po Mszy o godz. 11.30.

10. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o życzliwości i modlitwie. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *