3 kwietnia 2016 – Niedziela Miłosierdzia Bożego

Ogłoszenia

Autor:

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowił ją w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Warto się nad tym zastanowić zwłaszcza w trwającym jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas.
Dziś po Mszach św. można złożyć ofiary na operację dla małej Leńki, niech ta ofiara będzie wyrazem naszego miłosierdzia.
W przyszłą niedzielę, na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, obędzie się zbiórka do puszek przeznaczona na Hospicjum budowane na Warszowie.
2. Dziś o godz.15.00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne, podczas którego wspólnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz ponowimy akt oddania świata Bożemu Miłosierdziu.
3. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej, jutro (poniedziałek) przypada, przeniesiona z 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte o godz. 7.00; 7.30 i 18.00.
4. W Piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00. Na stoliku będzie wyłożona Księga Intencji do Bożego Miłosierdzia. W każdy Piątek w tych intencjach będziemy się modlić.
5. W Sobotę po Mszy wieczornej adoracja Pana Jezusa zakończona Apelem Jasnogórskim.
6. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 odprawiona zostanie, z racji 6 rocznicy katastrofy smoleńskiej, uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem ks. bp. Mariana Kruszyłowicza; we Mszy wezmą udział władze naszego miasta.
7. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *