27 marca – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Ogłoszenia

Autor:

1. W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.
Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

2. Dziś o godz. 15.00 i codziennie do Uroczystości Bożego Miłosierdzia Nowenna i koronka. Zapraszamy do włączenia się do tego duchowego przygotowania do świętowania Tajemnicy Bożej Miłości jaką jest Miłosierdzie Boże.

3. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę. składka z drugiego dnia świąt będzie przeznaczona także na utrzymanie na Wydziału Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego i KUL.

4. Chociaż tylko jutro jest dzień wolny od pracy, postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! i w dniach oktawy się nim pozdrawiajmy. Postarajmy się w kolejnych dniach uczestniczyć w Eucharystii. W dniach oktawy bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”.
Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji (pod kierunkiem ks. Marka i ks. Andrzeja) i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Organiście i scholi, Siostrze i Paniom z Caritas za przygotowanie paczek dla ubogich.  Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

5. Podczas paschalnej oktawy będziemy przeżywać czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę: w czwartek w intencji powołań do służby Bożej, w piątek do Najświętszego Serca Jezusowego duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata. W piątek Msze św. o godz. 7.00; 7.30; 9.00 i 18.00. W sobotę po Mszy o godz. 7.30 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

6. W czwartek spotkanie dzieci I komunijnych o godz. 16.30.
O godz. 23.00 Godzina Święta z adoracją Najświętszego Sakramentu.

7. Przypominamy, że po zmianie czasu – od tego tygodnia – Msze św. wieczorne są sprawowane o godz. 18.00 a nie o 17.00.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia i Nowenna. W niedzielę po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek dla Lenki chorej na raka – na potrzebną operację – niech to będzie nasz dar Miłosierdzia.

9. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii, szczególnie wszystkim tym co pomogli przy przygotowaniu paczek świątecznych dla ubogich, oraz za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje. Serdeczne Bóg Zapłać.

10. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: Wiemy żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy i z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem świętujmy w naszych rodzinach, razem z naszymi bliskimi. Z wielkanocnym pozdrowieniem powróćmy do naszych domów i pójdźmy z radosnym orędziem o zmartwychwstaniu Pana Jezusa do szkół i miejsc pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *