8 stycznia 2017 – Święto Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia

Autor:

1. Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły.

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, wspólnoty z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem.

3.W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru.

Przypominamy, że ofiary z części parafialnej są przeznaczone na spłatę prac remontowych w naszym kościele i domu parafialnym. Przypominamy też o przygotowaniu na stole Krzyża do ucałowania, świec, Pisma Świętego, wody święconej oraz zeszytu do katechezy jeżeli są dzieci i młodzież.

4. Zachęcamy gorąco do nabywania i czytania prasy katolickiej, zapraszamy też do naszej kawiarenki parafialnej czynnej w niedzielę w godz. 9 -14, gdzie też można wypożyczyć książkę z Biblioteki parafialnej.

5. Wszystkim Wam Drodzy Parafianie i Goście dziękując za życzliwość, wszelkie ofiary pragniemy błogosławić na to ciągłe pogłębianie daru wiary otrzymanej na chrzcie świętym.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *