15 stycznia 2017 – II Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą. Wykorzystajmy ten dzień, aby uczyć się rozumieć innych – oni też są ukochanymi dziećmi Bożymi, naszymi braćmi.

2. We wtorek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

3. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Podejmijmy osobistą modlitwę, aby nastała Jedna Owczarnia wokół Jednego Pasterza – Jezusa.

4. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana.

5. Przed nami ostatni tydzień wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. Niech na stole będzie Krzyż ze świecami, Pismo święte i zeszyt do katechezy jeżeli jest uczeń szkoły w naszym domu. Ofiary z części parafialnej przeznaczamy na spłatę prac remontowych. Jeśli ktoś nie mógł przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie to poprosimy o informację do zakrystii lub na plebanię i tzw. uzupełnienia będą w przyszłą niedzielę
i poniedziałek (22-23.01).

6. Gorąco zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, do korzystania z kawiarenki i biblioteki tam dostępnej.

7. Wszystkim Wam Drodzy składamy serdeczne Bóg zapłać za Wasze wszelkie ofiary zarówno na prace remontowe, jak też na funkcjonowanie naszej Parafii. Na ten rozpoczynający się tydzień niech Dobry Bóg błogosławi nam za przyczyną Patronów tygodnia.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *