22 stycznia 2017 – III Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w najbliższą środę, 25 stycznia, w święto Nawrócenia św. Pawła, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia.

2. W czwartek, 26 stycznia, będziemy obchodzić Dzień Islamu. Dziś słowo „islam” często budzi niepokój, a nawet wywołuje wrogość. Mimo wszystkich trudnych doświadczeń, którymi naznaczona jest nasza współczesność, prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

3. Kończy się wizyta duszpasterska. Jeżeli nie mogliśmy przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie to dziś jeszcze jest możliwość tzw. kolędy uzupełniającej. W związku z tym prosimy o kontakt w zakrystii.

4. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na wspólny śpiew kolęd przy naszej szopce w kościele.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, aby pogłębiać wiarę. Dostępna jest Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość oraz nasza parafialna gazetka Christus Regnat. Zapraszamy również do kawiarenki parafialnej gdzie jest też biblioteka.

6. Wszystkim Wam Drodzy składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na remonty oraz funkcjonowanie parafii. Dziękujemy też za Waszą modlitwę. Na ten nowy tydzień niech Pan Bóg nam błogosławi za przyczyną Świętych Patronów.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *