29 stycznia 2017 – IV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 r.

2. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.00, 7.30, 9.00 i 17.00. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Te Świece można nabyć dziś w naszym sklepiku i przy wyjściu z kościoła, a 2 lutego w zakrystii.

3. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach.

4. We wtorek Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam, Ojca św. i Księży posługujących w naszej Parafii o godz. 17.00 a po niej Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w sali św. Jana Pawła II.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. We czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą od 23.00 – 24.00.
W czwartek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy chętnych do pomocy przy demontażu dekoracji świątecznych.
W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msze Święte o 7.00, 7.30, 9.00 wynagradzająca za grzechy oraz o 17.00 i 18.00.
W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Zachęcamy gorąco do odprawienia Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca, aby wynagradzać za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Aby to Nabożeństwo odprawić trzeba przystąpić do spowiedzi świętej, przyjąć w tym dniu Komunię Świętą wynagradzającą, odmówić część Różańca Świętego oraz odprawić 15 minutowe rozważanie o Maryi. Różaniec i rozważanie będzie po Mszy Świętej wieczornej.
Po porannej Mszy św. księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

6. W najbliższą Niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 będzie poświęcenie świec dla dzieci kl. III które w tym roku szkolnym przystąpią do I Spowiedzi i Komunii Świętej. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 17.00.

7. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Serdecznie dziękujemy za Waszą życzliwość podczas tych spotkań, za to, że mogliśmy błogosławić i święcić Wasze mieszkania, aby Duch Boży w nich się umacniał dla Waszego dobra. Dziękujemy za wszelkie sugestie podczas rozmów. Dziękujemy też za złożone ofiary dzielone na trzy części tj. na Kurię, na potrzeby Parafii i na potrzeby nas kapłanów. Część parafialna została przeznaczona na częściową spłatę prac remontowych w kościele i domu parafialnym. Niech za wszelkie dobro okazane przez Was podczas kolędy Bóg obficie Wam wynagrodzi.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, do odwiedzania kawiarenki parafialnej gdzie też dostępna jest biblioteka parafialna.

Niech Miłosierny Bóg błogosławi nam na ten tydzień za przyczyną naszych Patronów i Aniołów Stróżów.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *