1 lipca 2018 r. – XIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Dziś zbiórka na Caritas z przeznaczeniem na wakacje dla dzieci z ubogich rodzin.

2. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Świętej o 17:00 w sali św. Jana Pawła II.

3. Wczoraj święcenia kapłańskie przyjęło pięciu diakonów, wśród których jest ks. Łukasz Paluch. Dziś o godz. 13.00 w kościele pw. bł. Michała Kozala odprawia Mszę Św. Prymicyjną. Polecamy Księży Neoprezbiterów Waszej modlitwie.

4. Rozpoczęliśmy miesiąc lipiec, który jest czasem szczególnego kultu Najświętszej Krwi Pana Jezusa. Z tej racji to nabożeństwo będzie w każdą niedzielę o godz. 16.30 oraz w piątek na zakończenie adoracji przed Mszą Świętą wieczorną.

5. We wtorek Msza Święta zbiorowa za zmarłych o godz. 18.00. Tradycyjnie imiona zmarłych podajemy na kartkach w zakrystii.

6. W środę po Mszy Świętej wieczornej koncert muzyki dawnej. Wstęp wolny, ale po koncercie można będzie ofiarą wesprzeć grupę dzieci i młodzieży grającą na nietypowych instrumentach.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek , piątek i sobota miesiąca.
Z tej racji we czwartek o godz. 17.30 Nabożeństwo pierwszoczwartkowe z modlitwą o powołania i świętość dla osób duchownych, a od 23.00 do 24.00 Godzina Święta. W piątek Msze Święte o 7.00, 7.30, 9.00 – wynagradzająca za nasze grzechy, a następnie Droga Krzyżowa oraz Msze Święte po południu o 17.00 i 18.00. Następnie, jak co piątek w okresie wakacyjnym koncert w ramach Świnoujskich Wieczorów Organowych. Bilety do nabycia przed koncertem.

8. W sobotę o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, o 7:30 Eucharystia, po czym udamy się do chorych, z wyjątkiem ks. Pawła. Msza Święta wieczorna o 18:00. Na jej zakończenie będą egzorcyzmowanie wody, soli, oleju oraz świec oraz adoracja.

9. W najbliższa niedzielę będziemy gościć o. Jana, który buduje kościół na Ukrainie. Będzie on głosił Słowo, a po Mszach Świętych będzie można wesprzeć Jego posługę.

10. Ks. Proboszcz z głębi serca dziękuje wszystkim, którzy tak pięknie i spontanicznie przygotowali uroczystość jego jubileuszu 25 – lecia święceń kapłańskich. Wszystkim za trud, ofiary i modlitwę niech Pan Bóg obficie wynagradza a jubilat Wam błogosławi.

11. Zapraszamy do czytania i nabywania prasy katolickiej, szczególnie naszej gazetki Christus Regnat oraz do odwiedzenia sklepiku parafialnego, a także kawiarenki i biblioteki w sali św. Jana Pawła II.

12. Dziękujemy za wszelkie ofiary na rzecz naszej parafii i świątyni.

13. Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy obfitych łask od Pana.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *