1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych

Ogłoszenia

Autor:

 1. Dziś w Uroczystość Wszystkich Świętych wspominamy Kościół tryumfujący, niebiański, czyli rzeszę tych, którzy już cieszą się pełnią zbawienia. Msze Święte wg porządku niedzielnego.
 2. Jutro we Wspomnienie Wszystkich wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny nasze myśli kierować będziemy ku Kościołowi oczyszczającemu się w czyśćcu. Msze Święte o 7:00, 7:30, 10:00 i 17:00.
 3. Od jutra wieczorne Eucharystie także w dni powszednie o g. 17:00.
 4. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych od niedzieli do piątku po Mszy Świętej o godz. 17:00, zaś w soboty o 16:15. Kartki na wypominki znajdują przy wyjściu z kościoła. Są na nich konkretne daty, by wiedzieć, w którym dniu jest modlitwa. Prosimy wypisywać imiona zmarłych w mianowniku, czyli np. Stanisław – mężczyzna, Stanisława – kobieta. Kartki z ofiarą prosimy składać do skrzynek z napisem „Wypominki”.
 5. Decyzją Stolicy Apostolskiej w tym roku przez cały listopad można uzyskać odpust za zmarłych pod następującymi warunkami: pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych, ponadto stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Te konkretne odpusty można uzyskać tylko za zmarłych.
 6. We wtorek katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych z kl.III o 17:00 w salce na plebanii.
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy do ofiarowania Komunii Świętej w intencji nowych powołań do służby w Kościele. Zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne o powołania o 16:30 oraz godzinę świętą o 23:00 jak w każdy czwartek.
 8. W pierwszy piątek Msze Święte o 7:00, 7:30, 9:00 (wynagradzająca za grzechy, a po niej nabożeństwo do Serca Jezusowego i droga krzyżowa) oraz wieczorem o 18:00. Okazja do spowiedzi podczas Mszy Świętych oraz adoracji, którą rozpoczynamy o 15:00. Ks. Proboszcz odwiedzi w tym dniu chorych.
 9. 9 listopada pierwsza sobota miesiąca. Chorych odwiedzimy w godzinach przedpołudniowych. Adoracja połączona z różańcem i piętnastominutowym rozważaniem dla uczczenia i wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi po wieczornej Mszy Świętej. Sobotnie adoracje w okresie zimowym będą do g. 20:00.
 10. W Listopadzie rusza ogólnopolska akcja Różaniec do granic Nieba w intencji o pojednanie, przebaczenie i uzdrowienie ran związanych z utratą dziecka nienarodzonego. Zainteresowanych prosimy o zabranie specjalnych ulotek, które są wyłożone z tyłu kościoła. Zachęcamy gorąco do włączenia się w tę akcję, która jest tak bardzo na czasie, aby też przebłagać Boga za grzechy zabicia dzieci nienarodzonych i prosić je o wybaczenie i wstawiennictwo u Boga za naszą Ojczyzną.
 11. Od ponad tygodnia przeżywamy szczególny i trudny czas w naszej Ojczyźnie i Kościele. Czas opowiedzenia się za Bogiem i Jego niezmiennym Prawem, którego celem jest dobro człowieka i całego świata, Prawem, które jest wyrazem Miłości Boga do człowieka. To Boże Prawo człowiek może przyjąć, ale niestety może odrzucić, mając wolną wolę. Czy jednak ktoś kto określa się jako katolik może wybiórczo akceptować Dekalog? Albo jestem katolikiem, człowiekiem wierzącym w Boga i przyjmuję cały Dekalog i staram się według niego żyć, albo nie przyjmuję i nie jestem. Albo jestem gorący albo zimny, jak mówi Apokalipsa, a jak jesteś letni to Cię wypluję z moich ust (por. Ap 3, 16).
 12. W związku z tym pragniemy bardzo gorąco podziękować wszystkim tym, którzy w naszej Parafii i przy naszym kościele stanęli w obronie wartości chrześcijańskiej wiary z Różańcem  i gromnicą w ręku, tj. z modlitwą, bo to jest nasza broń przeciw złu, które się w tym czasie ujawniło. TO co zrobiliście, narażając się na ataki i cierpienie duchowe,  jest wyrazem, Drodzy, Waszej wiary. TO dla nas kapłanów jest czymś niezmiernie budującym i niech Bóg Wam za to obficie wynagrodzi. Jednocześnie prosimy o nawrócenie dla tych, którzy nie wiedzą, co czynią. Stąd też rozpoczynamy w naszym kościele codzienny Różaniec wynagradzająco – pokutny za grzechy przeciw życiu, za profanacje Najświętszego Sakramentu i wszelkie grzechy w naszych rodzinach, Parafii i naszego miasta oraz nawrócenie dla zatwardziałych grzeszników. Różaniec będzie od poniedziałku do piątku o g. 19:30 a w soboty i niedziele po Mszy Świętej z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Kto nie będzie mógł przyjść to prosimy o tej godzinie w swoim domu duchowo łącząc się odmawiać część Różańca która na ten dzień przypada.
 13. Powstała straż naszego kościoła pod kierunkiem Rycerzy św. Jana Pawła II. Chętnych, zarówno mężczyzn jak i kobiety, prosimy o zapisy w zakrystii.
 14. Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *