1 marca – I Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

  1. We wtorek Msza Święta zbiorowa za zmarłych o 17:00.
  2. W środę, 04.03. święto św. Kazimierza – dzień imienin ks. prałata Kazimierza Sasadeusza połączony z parafialnymi obchodami jego osiem-dziesiątych urodzin. Zapraszamy na Eucharystię o g. 17:00, podczas której będziemy modlić się za Dostojnego Jubilata i Solenizanta. Po liturgii będzie można mu złożyć życzenia osobiście.
  3. Podczas Wielkiego Postu katolicy rozważają Mękę Pańską. Droga krzyżowa w piątek o 10:00 i po Mszy wieczornej – dla dorosłych i młodzieży, a dla dzieci o 16:15. W niedziele zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym po wieczornej Eucharystii, czyli ok. 17:50. Jest to sięgające XVII wieku nabożeństwo śpiewane opowiadające o Męce Pańskiej. Po Gorzkich żalach adoracja do g. 19:00.
  4. Od czwartku, 05.03.2020 r. będziemy przeżywać rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz – znany duszpasterz, filozof, wykładowca KUL. Msze Święte z nauką rekolekcyjną od czwartku do soboty o 9:00 i 17:00, w niedzielę wg zwykłego porządku. W ramach rekolekcji zachęcamy do uczestnictwa w adoracjach: w czwartek o 16:30, a od 23:00 godzina święta, w piątek od 15:00 do Mszy, a w sobotę po wieczornej Eucharystii do 20:00. Spowiedź podczas Mszy Świętych, a w czwartek, piątek i sobotę po południu już od 15:30. Taca w tygodniu przeznaczona będzie dla rekolekcjonisty jako wyraz naszej wdzięczności.
  5. Podczas rekolekcji przypadać będą: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze Święte, adoracje i spowiedzi wg programu rekolekcyjnego. Chorych ks. proboszcz odwiedzi w piątek a księża wikariusze w sobotę.
  6. Dziś o 16:30 w świnoujskim kinie premiera filmu Najświętsze Serce. Następne projekcje w środę i czwartek.
  7. Parafia św. św. Stanisława i Bonifacego organizuje w dniach: 21-23.03. 2020 r. III Pielgrzymkę mężczyzn śladami św. Józefa do Legnicy, Krzeszowic, Wałbrzycha i Świebodzina. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz w ww. parafii.
  8. Dziękujemy za wszelkie ofiary na rzecz Parafii, a szczególnie na ławki oraz za wszelką życzliwość.
  9. Solenizantom i Jubilatom życzymy potrzebnych łask, a wszystkim naszym Parafianom i Gościom owocnie przeżytego Wielkiego Postu.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *