23 lutego – VII Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

  1. We wtorek Msza Święta o 17:00 w intencji Radia Maryja TV Trwam i dzieł wokół nich powstałych, następnie spotkanie sympatyków tych katolickich mediów w Sali św. Jana Pawła II.
  2. W środę rozpoczynamy Wielki Post – czas pokuty, refleksji, odnowienia w sobie tożsamości dziecka Bożego i przygotowania do Wielkanocy. W Środę Popielcową Msze Święte o godz. 7:00; 7:30; 9:00; 17:00; 18:30 z obrzędem posypania głów popiołem. Gest ten ma nam uświadomić skończoność naszego ziemskiego życia i zwrócić nas ku wieczności. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, osoby między osiemnastym a sześćdziesiątym rokiem życia spożywają tylko jeden posiłek do syta. Niech Wielki Post będzie czasem ascezy – duchowych ćwiczeń. Już teraz pomyślmy jakie postanowienie na ten czas pragniemy podjąć.
  3. W czwartki zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne o 16:30 oraz na godzinę świętą o 23:00.
  4. Droga krzyżowa w piątek o 10:00 i po Mszy wieczornej dla dorosłych i młodzieży, a dla dzieci o 16:15.
  5. W niedziele zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym po wieczornej Eucharystii, czyli ok. 17:50. Jest to sięgające XVII wieku nabożeństwo śpiewane opowiadające o Męce Pańskiej. Po Gorzkich żalach adoracja do g. 19:00.
  6. Od 05.03.2020 r. będziemy przeżywać rekolekcje wielkopostne. Już teraz omadlajmy to dzieło. Szczegółowy program tych świętych ćwiczeń podamy w przyszłą niedzielę.
  7. Parafia św. św. Stanisława i Bonifacego organizuje w dniach: 21-23.03. 2020 r. III Pielgrzymkę mężczyzn śladami św. Józefa do Legnicy, Krzeszowic, Wałbrzycha i Świebodzina. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz w ww. parafii.
  8. Dziękujemy za wszelkie ofiary na rzecz Parafii, a szczególnie na ławki, gdyż z części kolędowej wystarczyłoby ofiar na dziesięć ławek.
  9. Solenizantom i Jubilatom życzymy potrzebnych łask, a wszystkim naszym Parafianom i Gościom owocnie przeżytego Wielkiego Postu.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *