1 stycznia – Niedziela Świętej Rodziny

Ogłoszenia

Autor:

1. W pierwszym dniu Nowego 2023 roku trwajmy we wdzięczności Bogu za rok ubiegły, pomimo tego, że nie był łatwym rokiem. Trwajmy w wynagradzaniu za grzechy minionego roku, a u progu nowego prośmy Boga za przyczyną Maryi, Świętej Bożej Rodzicielki, o Dar Bożego pokoju w naszych sercach, rodzinach i na całym świecie. Niech ten pokój będzie owocem nawrócenia się ludzkości.

2. W najbliższą Środę Msza Święta w intencji Róż Różańcowych. Zapraszamy do włączenia się do tej grupy modlitewnej.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W związku z tym w czwartek adoracja przed Mszą Świętą oraz Godzina Święta w intencji o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

4. Do chorych udamy się według indywidualnych uzgodnień.

5. W nocy z pierwszego piątku na pierwszą sobotę będzie całonocna Adoracja Eucharystyczna wynagradzająca za grzechy nasze, naszych rodzin i parafii. Zapraszamy do zapisania się na konkretne godziny.

6. W pierwszą sobotę zapraszamy do kontynuowania nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. Z tej racji po Mszy Świętej wieczornej będzie Różaniec i 15. minutowa medytacja Tajemnic Różańca.

7. W najbliższy piątek przypada też Uroczystość Objawienia Pańskiego, która zobowiązuje nas do udziału we Mszy Świętej – nabożeństwa według porządku niedzielnego. W tym dniu będzie poświęcenie kadzidła i kredy. Zestawy poświęcone będą dostępne po każdej Mszy Świętej. Na drzwiach wejściowych naszych mieszkań kredą piszemy duże litery C + ( krzyżyk) M + B i rok 2023. Kreśląc te litery wypowiedzmy błogosławieństwo, jakie one oznaczają: Christus Mansionem Benedicat, czyli Chrystus niech błogosławi ten dom. Później wonią kadzidła wypełnijmy nasz dom.

8. W związku z wizytą duszpasterską którą podejmujemy na złożone zaproszenia, księża będą kontaktować się telefonicznie i umawiać na konkretny dzień i godzinę. Podobnie jak w poprzednich latach ofiary nie składamy księdzu podczas wizyty w domu. Jeżeli mamy takie życzenie ofiarę kolędową można włożyć do oznakowanych skarbon przy wejściu do Sanktuarium. Ofiary z części parafialnej będą przeznaczone na wymianę pieca gazowego, którym też będzie podgrzewany kościół. Również wzorem lat ubiegłych w kościele po Mszy Świętej będzie adoracja i modlitwa Różańcowa z Litanią do Imienia Jezus za rodziny mieszkające na poszczególnych ulicach. Ci Parafianie, którzy z różnych względów nie będą mogli przyjąć kapłana, będą mogli z kościoła zabrać zestaw kolędowy składający się z wody święconej oraz dwóch obrazków. Jeden obrazek z naszą figurą Chrystusa Króla i aktem intronizacji Rodziny, drugi – ze św. Andrzejem Bobolą i modlitwą o wiarę w naszych Rodzinach za jego przyczyną. Prosimy aby wodą święconą pokropić mieszkania i odmówić te modlitwy w intencji naszych Rodzin. Podczas wizyty kapłani również będą te modlitwy odmawiać z Rodziną.

9. W tym tygodniu po Mszy Świętej wieczornej podczas adoracji będziemy się modlić za Rodziny przy ulicach: poniedziałek 02.01: ul. Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Bema, Chrobrego; wtorek 03.01: ul. Dąbrowskiego, Grunwaldzka, Władysława IV, Wilków Morskich; środa 04.12: ul. Herberta, Jana z Kolna, Kołłątaja oraz Wyspiańskiego; czwartek 05.01: ul. Konstytucji 3–go Maja, Monte Cassino; piątek 06.01: ul. Kościuszki, Marynarzy i Staszica; niedziela 08.01: ul. Matejki, Piastowska i Niedziałkowskiego; poniedziałek 09.01: ul. Rybaki, pl. Słowiański, pl. Wolności i ul. Witosa.

10. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Was, którzy w tym tygodniu będziecie przeżywać swoje osobiste czy rodzinne święta jak imieniny czy urodziny. Niech Dobry Bóg obdarza Was łaskami niezbędnymi do zbawienia.

11. Niech Pan Bóg obficie wynagradza Wam Drodzy Waszą wszelką życzliwość i ofiarność na funkcjonowanie naszego Sanktuarium.

Szczęść Boże!

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.