25 grudnia – Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Ogłoszenia

Autor:

1. Razem z Maryją i św. Józefem uwielbiajmy Boga za spełnienie mesjańskich zapowiedzi dzięki którym możemy dziś przeżywać liturgicznie Uroczystość Bożego Narodzenia czyli przyjścia na świat Boga w ludzkim ciele. Dziś, w te Uroczystość nie ma jedynie Mszy świętej o godz. 7.00 a pozostałe jak w niedzielę.

2. Jutro drugi dzień w oktawie Bożego Narodzenia w którym wspominamy męczeńska śmierć pierwszego Męczennika czyli św. Szczepana. Jutro Msze święte w porządku niedzielnym a ofiary na tace tradycyjnie będą też przekazane na pomoc uczelniom katolickim. Natomiast po Mszy świętej o 11.30 Rycerze zakonu św. Jana Pawła II będą kwestować na Fundację Małych Stópek, która pomaga dzieciom uratowanym od aborcji.

3. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu dekoracji naszego Sanktuarium na Uroczystość Bożego Narodzenia.

4. Jak już zapowiadaliśmy, w tym roku z wizytą duszpasterską udamy się na zaproszenia, które można do jutra jeszcze składać w zakrystii. Z wizytą udamy się po Nowym Roku.

5. We wtorek o godz. 17.00 Msza święta również w int. Radia Maryja, Ojczyzny, Ojca Świętego, kapłanów naszej Parafii.

6. W najbliższa sobotę będziemy przeżywać ostatni dzień roku 2022. Zapraszamy na Mszę święta o godz. 17.00 dziękczynną za cały ten niełatwy rok oraz by wynagradzać za grzechy tego kończącego się roku.

7. W sobotę od godz. 23 do północy będzie możliwość adoracji indywidualnej którą zakończymy błogosławieństwem na Nowy Rok.

8. W Nowy nie będzie jedynie Mszy Świętej o godz. 7.00.

9. Niech Boże Dziecię błogosławi wszystkim, którzy braliście udział w Mszach świętych roratnych, którzy składaliście ofiary i dary na potrzebujących w ramach akcji „Torba Miłosierdzia” czy „Paczuszka dla Maluszka”. Wiele było tej ofiarności z Waszej strony Drodzy Parafianie, a Bóg to wszystko widzi i wynagrodzi.

10. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Solenizantów i jubilatów tego tygodnia życząc wszelkiej obfitości Boga, który nieustannie z nami jest i do nas w Komunii świętej przychodzi.

11. Życzymy wszystkim Wam Drodzy Parafianie i Goście abyśmy, jak mówi św. Paweł, wyrzekłszy się bezbożności i żądz światowych, rozumnie, sprawiedliwie i pobożnie żyli.

I na życie takimi wartościami niech Boże Dziecię nam błogosławi.

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.