18 grudnia – IV Niedziela Adwentu

1. Przeżywana dziś IV i zarazem ostatnia niedziela Adwentu jest okazją by zobaczyć jak czas tegorocznego Adwentu przeżyliśmy, a mając jeszcze kilka dni dobrze je wykorzystajmy. Niech też Drodzy nie zabraknie w tym przygotowaniu zwłaszcza Sakramentu Pokuty, aby Jezus poprzez Komunię Świętą mógł naprawdę narodzić się w naszych czystych sercach. W związku z tym możliwość spowiedzi będzie już pół godziny przed każdą Mszą świętą wieczorną, natomiast w Wigilię, czyli w sobotę do godziny 13.00. Nie będzie spowiedzi w Uroczystość Bożego Narodzenia.

2. Wciąż jeszcze jest możliwość nabyć przy bocznym wejściu do naszego Sanktuarium kartki świąteczne, świece, sianko czy też opłatki.

3. Na potrzeby Kościoła w Ukrainie w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 3690 zł. Niech Wam wszystkim Dobry Bóg wynagrodzi.

4. Przypominamy Drodzy, że z wizytą duszpasterską w tym roku udajemy się na zaproszenie. Zaproszenia możemy zgłaszać w zakrystii, bądź w biurze parafialnym do Uroczystości Bożego Narodzenia włącznie. A z wizytą udamy się po Nowym Roku.

5. W środę po Mszy Świętej wieczornej, zapraszamy na końcowe przygotowanie dekoracji świątecznej w naszym Sanktuarium.

6. Czas adwentu kończy się w najbliższą sobotę, która jest jednocześnie dniem w którym będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. W godzinach wieczornych zasiądziemy do wigilijnej Wieczerzy. Zachęcamy do zachowania tradycyjnie potraw postnych podczas tejże Wieczerzy. Rozpocznijmy ja od śpiewu kolęd, przeczytania fragmentu Ewangelii Św. Łukasza mówiącym o Narodzeniu Jezusa, następnie niech będzie modlitwa za nas, nasze Rodziny, za naszych zmarłych i czas dzielenia się opłatkiem wraz z życzeniami. Niech też będzie śpiew kolęd ale niech nie będzie na stole alkoholu. W końcu zapraszamy na Pasterki, które będą w naszym Sanktuarium o godz. 22.00 oraz 24.00. Prosimy, aby zabrać też ze sobą dzieci, zwłaszcza komunijne.

7. Niech Dobry Bóg wynagradza Wam Drodzy za Wasze ofiary które składacie na potrzeby i funkcjonowanie Waszego Sanktuarium.

8. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Was, którzy w tym tygodniu będziecie przeżywać swoje osobiste czy Rodzinne święta jak imieniny, urodziny, jubileusze. Niech błogosławieństwo Boże Wam zawsze i wszędzie będzie źródłem szczęścia.

SZCZĘŚĆ BOŻE!