8 stycznia – Niedziela Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia

Autor:

1. Niech przeżywana dziś Niedziela Chrztu Pańskiego będzie dla nas czasem wdzięczności Bogu za łaskę chrztu świętego otrzymaną dzięki kochającym nas rodzicom. A przy okazji pytanie: czy ktoś zna datę swojego chrztu świętego aby móc rocznicę tego wydarzenia szczególnie przeżywać?

2. Dziś, po Mszy Świętej wieczornej, w ramach modlitw kolędowych, modlimy się za rodziny przy ulicach; Jana Matejki, Piastowskiej, Mieczysława Niedziałkowskiego. Natomiast jutro – za rodziny mieszkające przy: ul. Rybaki, pl. Słowiańskim, pl. Wolności oraz przy ul. Wincentego Witosa. Prosimy aby rodziny które zgłosiły prośbę o wizytę kapłana w domu, oczekiwały na kontakt telefoniczny. Dla rodziny, które z różnych względów nie mogą przyjąć takiej wizyty, przygotowaliśmy z tyłu Sanktuarium tzw. zestaw kolędowy, gdzie są dwa obrazki z modlitwami. Prosimy, aby te modlitwy odmówić, a wodą święconą pokropić mieszkanie. Przy drzwiach wejściowych są też wystawione skarbony, do których można, jeżeli ktoś ma takie życzenie, złożyć ofiarę kolędową.

3. Drodzy w tym roku będziemy przeżywać złoty jubileusz naszej Parafii. W związku z tym chcemy do tego wydarzenia przygotować się duchowo. Tym przygotowaniem będą Misje Parafialne, które będziemy przeżywać od 25 do 31 marca. Te ćwiczenia duchowe poprowadzą księża Redemptoryści. W gazetce parafialnej będzie więcej informacji i materiałów o tym wydarzeniu. Przygotowanie do jubileuszu będzie również poprzez modlitwy podczas nabożeństw czy podczas modlitwy wiernych. W tym tygodniu będziemy się modlić w int. Małżonków i Rodziny. W odpowiednim czasie będą też dostępne programy tych Misji. Prosimy także o modlitwę osobistą czy rodzinną o owoce tego szczególnego czasu.

4. W najbliższy wtorek Msza Święta o 17.00 w intencji Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci. Natomiast w środę, również o 17.00, Msza Święta w intencjach Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II.

5. Od dzisiejszej Niedzieli rozpoczynamy roczny cykl mający na celu przeczytanie całego Pisma Świętego. Zainteresowanych odsyłamy do gazetki gdzie jest to czytanie objaśnione. Ponadto w gablocie będą też podawane tzw. sigla na każdy dzień. Może niech to będzie też sposób na przeżycie złotego jubileuszu naszej Parafii.

6. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia prosząc by Dobry Bóg błogosławił Wam obficie w codzienności.

7. Wszystkim Wam Drodzy którzy troszczycie się o stronę materialną poprzez składane ofiary dziękujemy niech Bóg wynagradza obficie.

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.