15 stycznia – II Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Trwamy w końcowym przygotowaniu do Misji Parafialnych w jubileuszowym roku powstania naszej Parafii. Gorąco zapraszamy do modlitwy w intencji misji czy to modlitwą osobistą czy też modlitwą którą możemy odnaleźć w gazetce. Zachęcamy też do podejmowania postów w tej intencji, aby ten czas misji zaowocował powrotem choć kilku osób do Boga poprzez Kościół w którym Jest Żywy Bóg.

2. Przy wejściach do Sanktuarium są jeszcze do wzięcia zestawy kolędowe oraz skarbony, do których można składać dobrowolne ofiary kolędowe.

3. Słyszymy w mediach o różnych skandalach dotyczących księży, przez które próbuje się w sposób uogólniony patrzeć i mówić o wszystkich księżach. Jest w tym oczywiście zamierzony cel. Niemniej jednak jest ogromna ilość kapłanów gorliwie i niemedialnie pracujących, a o tym się oczywiście w mediach nie mówi, bo to się nie „sprzedaje”. Być może wielu z Was zna film „Powołany”, przy którym pracował również jeden z kapłanów naszej diecezji. Powstaje obecnie druga część tego filmu, a wiadomo, że produkcja filmu kosztuje. Jeżeli ktoś miałby życzenie wesprzeć ten potrzebny projekt to w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będzie można złożyć ofiarę do puszki.

4. W najbliższą sobotę o godz. 9.00 w naszym Sanktuarium Msza święta w rycie trydenckim.

5. Nasza Archidiecezja organizuje rekolekcje młodzieżowe w czasie ferii zimowych. Zapraszamy młodzież od 14 roku życia do skorzystania z rekolekcji, szczególnie zapraszamy Służbę Liturgiczną Ołtarza, młodzież zaangażowaną w grupy i wspólnoty, wolontariuszy. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny. Zapisać się można u Księży Duszpasterzy. Zapisy będą otwarte do 10 lutego br.

6. Serdecznie pozdrawiamy Szanownych Solenizantów oraz Jubilatów bieżącego tygodnia i prosimy, aby Miłosierny Bóg obficie Wam błogosławił, udzielając tego co potrzebne do zbawienia.

7. Wszystkim Wam Drodzy za wielką Waszą hojność i wszelką życzliwość dziękując prosimy, by Dobry Bóg pomnażał w Waszym życiu wszelkie dobro.

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.