10 września – XXIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Niedziela XXIII, którą przeżywamy to szczególny dzień w naszej Ojczyźnie z racji na beatyfikację Rodziny Ulmów. Rodziny, która za Miłość miłosierną i przyjęcie pod swój dach Rodziny Żydów w czasie II wojny światowej została zamordowana przez Niemców.

2. W najbliższy wtorek Msza Święta także w int. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, a następnie spotkanie formacyjne w salce.

3. W środę przypada 13 dzień września. To kolejny dzień fatimskich objawień Maryi światu. Po Mszy świętej wieczornej procesja z figurą Matki Bożej i świecami wokół kościoła. Msza święta wieczorna również w int. Rycerzy Zakonu św. Jana Pawła II. A po procesji spotkanie formacyjne w salce rycerskiej.

4. Przypominamy Drodzy, że codziennie we wrześniu w naszym Sanktuarium Chrystusa Króla podejmujemy modlitwę przebłagalną za grzechy Narodu Polskiego. Czynimy to poprzez Różaniec idąc za prośbą Maryi z Fatimy, która cały czas jest aktualna. Różaniec ten od poniedziałku do piątku o godz. 17.15, a w sobotę i w niedzielę po Mszy Świętej wieczornej. O tym nabożeństwie pokutnym wie nasz ks. Arcybiskup A. Dzięga i tej modlitwie błogosławi. Niech nas nie brakuje, bo jest to bardzo ważna modlitwa w tym szczególnym czasie naszego Narodu. Jeżeli nie możemy przyjść do kościoła to w duchowej łączności podejmujmy tę modlitwę w rodzinie, czy też sami zapalając świecę jako symbol obecności Chrystusa.

5. Przypominamy, że tylko do końca września przyjmujemy zapisy na przygotowanie zarówno do Sakramentu Bierzmowania jak i do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej na rok 2025.

6. Informujemy, że podjęliśmy się wykonania nowej instalacji gazowej w kotłowni wraz z wymianą pieca gazowego, który również jest podłączony do ogrzewania kościoła. Poprzedni piec miał 34 lata i jest to już przestarzała technologia, która jednak długie lata służyła. Jaki będzie całkowity koszt podamy po zakończeniu prac.

7. Niech Dobry Bóg, Drodzy, za Waszą hojność, dzięki której nasze Sanktuarium funkcjonuje, obficie Wam wynagradza błogosławiąc Wam w Waszych sprawach materialnych.

8. Serdecznie pozdrawiamy Wszystkich Was, którzy w bieżącym tygodniu będziecie przeżywać imieniny bądź jubileusze. Niech Miłosierny Ojciec okaże Wam swoją Miłość Miłosierną.

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.