17 września – XXIV Niedziela zwykła

1. Przeżywamy dziś XXIV Niedzielę w ciągu roku.

2. W środę Msza Święta o godz. 18.00 również w int. Radia Maryja, Ojca Świętego, kapłanów naszej Parafii, Po Mszy spotkanie w salce.

3. W sobotę przypada wspomnienie św. Ojca Pio. Jest to także dzień imienin Ks. Proboszcza. Msza święta imieninowa będzie sprawowana w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy Ks. Proboszcz zaprasza na słodki poczęstunek do kawiarenki parafialnej.

4. W piątek, o godz. 19.00 w kawiarence kolejne spotkanie z cyklu Tradycja – fakty i mity. Katechezę poprowadzi ks. Mateusz, a jej temat to „Grzechy języka – obmowa”.

5. W sobotę o godz. 9.00 Msza Święta w nadzwyczajnym rycie rzymskim (trydencka).

6. We wrześniu w naszym Sanktuarium Chrystusa Króla trwamy w modlitwie przebłagalnej za grzechy Narodu Polskiego. Czynimy to poprzez Różaniec od poniedziałku do Piątku o godz. 17.15, a w sobotę i niedzielę po Mszy Świętej wieczornej. Trwajmy na tej modlitwie. Jeżeli nie możemy w Sanktuarium, to w domach w gronie Rodziny przy zapalonej świecy, symblizującej obecność Pana Jezusa.

7. Zapraszamy dzieci do scholi – prosimy o kontakt z ks. Miłoszem.

8. Przypominamy, że końcowe przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania i Pierwszej Komunii świętej, według zarządzenia ks. Abpa A. Dzięgi trwa dwa lata. Z tej racji zapisy do tych sakramentów na 2025 rok trwają do końca września.

9. Spotkanie z Rodzicami dzieci kl. III które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii Świętej będzie w przyszłą Niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.30.

10. Niech Dobry Bóg wszystkim Wam Drodzy, którzy poprzez ofiary materialne wspieracie funkcjonowanie Naszej Parafii i Sanktuarium, obficie błogosławi we wszystkich sprawach życia duchowego i materialnego.

11. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich dla których ten tydzień będzie czasem świętowania imienin bądź jubileuszy. Życzymy Bożego błogosławieństwa.