3 września – XXII Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Przeżywamy dziś w Kościele XXII Niedzielę w ciągu roku a jednocześnie jest to I Niedziela miesiąca, czyli Niedziela adoracyjna. Przypominamy Drodzy jak niezmiernie ważne i konieczne jest nam błogosławieństwo, które kapłan udziela na koniec Mszy Świętej. Kiedy jest Niedziela adoracyjna to błogosławieństwo otrzymujemy na zakończenie adoracji.

2. W najbliższy Wtorek o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa za zmarłych. Imiona i nazwiska naszych bliskich napisane na kartce przynosimy do zakrystii.

3. W Środę Msza Święta o godz. 18.00 również w intencjach Żwego Różańca a nastęnie spotkanie formacyjne w sali św. Jana Pawła II.

4. Najbliższy czwartek to I czwartek miesiąca, który jest szczególnym dniem modlitwy za kapłanów i nowe, święte powołania do stanu duchownego.

5. Do końca Września zbieramy zapisy do przygotowania do Sakramentu Bierzmowania na oraz I Spowiedzi i I Komunii Świętej na rok 2025.

6. W Piątek rozpoczął się miesiąc wrzesień. Miesiąc, który był początkiem tragicznej II wojny światowej. Ten straszny czas zapowiadała już Maryja w Fatimie, jeżeli ludzie nie będą pokutować za grzechy i się nie nawrócą. No niestety II wojna światowa jest historycznym faktem. Ten czas zapowiadał sł. Bożej Rozalii Celakównie Pan Jezus, jako karę za grzechy nienawiści, aborcji, nieczystości. My dziś żyjąc nie możemy być ślepi na zło które się dzieje, na grzechy które zalewają nasz Naród i świat. Z tej racji w naszym Sanktuarium Chrystusa Króla, jako Proboszcz i kustosz zapraszam do modlitwy wynagradzającej i pokutnej za grzechy naszego Polskiego Narodu, a zatem i grzechy każdego z nas. Modlitwą, którą będziemy to czynić to codzienny Różaniec o który Maryja prosiła w Fatimie. Od Poniedziałku do Piątku Różaniec wynagradzający o godz. 17.15 a w Sobotę i Niedzielę po Mszy świętej wieczornej. Jeżeli ktoś nie będzie mógł przyjść to niech w duchowej łączności odmawia ten Różaniec przy zapalonej świecy w domu czy to sam czy z Rodziną. W tym szczególnym czasie i naszej Ojczyzny i świata to powinna być nasza pierwsza intencja, bez obawy że Pan Bóg przeoczy nasze inne sprawy. Ta modlitwa będzie przynajmniej przez ten miesiąc Wrzesień.

7. Dobry Bóg niech wynagrodzi Wam Drodzy za wszelkie ofiary, które składacie na funkcjonowanie naszego Sanktuarium Chrystusa Króla.

8. Serdecznie pozdrawiamy każdego z Was, którzy w tym tygodniu będzie przeżywać jakiekolwiek osobiste, bądź Rodzinne święta. Niech Pan Bóg napełnia Wasze Serca swoim Bożym pokojem.

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.