27 sierpnia – XXI Niedziela zwykła

1. Przeżywając dziś XXI Niedzielę w ciągu roku najpierw pragniemy Wam Drodzy podziękować za ofiary, które złożyliście w ubiegłą Niedzielę na budowę kościoła pw. MB Częstochowskiej w Wałbrzychu, gdzie Proboszczem jest ks. Marek Zołoteńki. Na ten szczytny cel złożyliście 7800 zł. Niech Dobry Bóg każdemu za wszelką ofiarę hojnie błogosławi.

2. W najbliższy piątek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą rozpoczynającą nowy rok szkolny. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, katechetów i nauczycieli, aby dziękując za czas wakacji prosić Boga o błogosławieństwo na dobre wychowanie młodego pokolenia.

3. W tym tygodniu przypadają Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W piątek zatem dodatkowa Msza Święta wynagradzająca za grzechy o godz. 9.00, a po niej Droga Krzyżowa, również jako wynagrodzenie za nasze grzechy. Zachęcamy szczególnie rodziców dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii świętej, aby pomóc dzieciom odprawić nabożeństwo Dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca. W skład tego nabożeństwa wchodzi spowiedź oraz Komunia święta wynagradzająca za grzechy. Spowiedź może być w innym dniu, ale Komunia Święta musi być przyjęta w Pierwszy Piątek miesiąca. W Pierwszą Sobotę miesiąca zachęcamy do odprawienia nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca. Stąd, po Mszy świętej wieczornej, w ramach adoracji, Różaniec wynagradzający oraz medytacja różańcowa.

4. W najbliższą Niedzielę w naszym kinie w galerii Corso jest możliwość obejrzenia filmu dokumentalny o Rodzinie Ulmów, która będzie niebawem beatyfikowana. Film zatytułowany jest „Ulmowie – błogosławiona rodzina”. To inny film, od tego, na którym byliśmy ostatnio. Seans zaplanowany na 3 września, na godz. 19.30. Zapisy do wtorku u p. Jadzi w sklepiku, koszt biletu to 14 zł.

5. Niech Pan Bóg Drodzy wynagradza Wam za Waszą wszelką życzliwość oraz składane ofiary na funkcjonowanie naszego Sanktuarium.

6. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Was, którzy w tym tygodniu będziecie przeżywać imieniny, bądź jakiekolwiek jubileusze. Życzymy Wam Drodzy doświadczenia Bożej Miłości.