12 maja – IV Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia

Autor:

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza – dzień modlitw za kapłanów oraz o nowe powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy o tym podczas naszych spotkań z Bogiem. Przypominamy, że w tych intencjach modlimy się w czwartki podczas godziny świętej o 23:00.

2. Trwa maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa z litanią loretańską w niedziele po Mszy o 17:00, czyli ok. 17:50, a od poniedziałku do soboty o 17:15, w soboty gromadzimy się przy figurze Matki Bożej Niepokalanej na zewnątrz kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

3. W poniedziałek spotkanie organizacyjne dla dzieci i rodziców w sprawie rocznicy I spowiedzi i Komunii Świętej o g. 17:00 w Sali św. Jana Pawła II.

4. Również w poniedziałek rocznica objawień fatimskich. O 17:15 nabożeństwo z litanią loretańską i różańcem, a o 18:00 Msza Święta, po której będzie miała miejsce procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Zabierzmy na tę uroczystość świece.

5. We wtorek Msza Święta w intencji Stowarzyszenia Matki Bożej, Patronki Dobrej Śmierci.

6. Kolejne próby uroczystości I Komunii świętej w środę i czwartek o 16:00.

7. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy do Sali św. Jana Pawła II na film Loyola poświęcony szesnastowiecznemu hiszpańskiemu rycerzowi, który z wojownika stał się duchowym mistrzem.

8. W sobotę o 15:00 nabożeństwo z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz I spowiedzią świętą, zaś w przyszłą niedzielę, tj. 19.05.2019 roku o g. 10:00 uroczysta Eucharystia, podczas której grupa dzieci po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa do swych serc. Dzieci wraz z rodzicami gromadzą się na zewnątrz kościoła, od strony marketu o 9:40. Jest to szczególny dzień nie tylko dla tych dzieci i ich rodzin, ale i dla całej Parafii.

9. Również w sobotę po Mszy Św. wieczornej Adoracja Eucharystyczna ze śpiewem uwielbieniowym w wykonaniu zespołu Morze Miłosierdzia.

10. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek święto św. Macieja Ap., a w czwartek święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski oraz naszego ks. abpa Andrzeja Dzięgi. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Solenizancie!

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. Za wszelki zaangażowanie, ofiary oraz modlitwę – dziękujemy!

13. Wszystkim Jubilatom, Solenizantom i przeżywającym ważne wydarzenia życzymy doświadczenia Boga żywego!

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *