28 kwietnia – Niedziela Miłosierdzia Bożego

Ogłoszenia

Autor:

1. Dziś ostatni dzień Oktawy Wielkanocnej, ale radość ze Zmartwychwstania Jezusa celebrowana jest w liturgii do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Dzisiejsza Niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne z Koronką i litanią do Miłosierdzia o godz. 15:00.

2. Święto Miłosierdzia rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy, by był to czas uwielbienia Boga i wdzięczności za Jego Miłość Miłosierną, a także do zadania sobie pytania: Jak ja mogę świadczyć miłosierdzie?

3. Dziś po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek, z której dochód będzie przeznaczony w połowie na Caritas parafii, a w połowie na Caritas archidiecezji, szczególnie na centrum dla osób niepełnosprawnych.

4. W poniedziałek Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy, a we wtorek Uroczystość św. Wojciecha – Głównego Patrona Polski. Zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii i modlitwy za Polskę i Europę.

5. We wtorek Msza Święta w intencji Radia Maryja i TV Trwam oraz duchowieństwa.

6. Od środy rozpoczynamy maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa z litanią loretańską w niedziele po Mszy o 17:00, czyli ok. 17:50, a od poniedziałku do soboty o 17:15, w soboty gromadzimy się przy figurze Matki Bożej Niepokalanej na zewnątrz kościoła. Zapraszamy do uczczenia Matki Najświętszej.

7. 02.05. pierwszy czwartek miesiąca. Podczas nabożeństwa majowego modlić się będziemy o nowe powołania, zaś o 23:00 godzina święta. W tym dniu jest również Święto Flagi.

8. W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte i nabożeństwo majowe wg porządku niedzielnego. Eucharystia o 10:00 sprawowana będzie w intencji naszej Ojczyzny ze względu na Święto Konstytucji 3. Maja. Uczestniczyć w niej będą władze miasta oraz przedstawiciele 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w raz z orkiestrą. W tym dniu przypadać będzie pierwszy piątek miesiąca, jednak ze względu na niedzielny porządek służby Bożej adoracji o 15:00 nie będzie. Okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy.

9. W sobotę, 04.05. o godz. 18:00 będzie miało miejsce uroczyste wprowadzenie relikwii św. Jose Sancheza del Rio – młodego męczennika, który oddał życie ze słowami: Niech żyje Chrystus Król na ustach. Mszy Świętej będzie przewodniczyć JE ks. bp Henryk Wejman. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. Podczas Eucharystii w przyszłą niedzielę śpiewać będzie pani Olga.

11. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki otwartej w niedziele do 13:00, z której dochód przeznaczony jest na Caritas.

12. Dziękujemy za wszelkie ofiary i życzliwość!

13. Solenizantom i Jubilatom życzymy doświadczenia Bożej Miłości.

Ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *