12 czerwca – Niedziela Trójcy Świętej

Ogłoszenia

Autor:

  1. Uwielbiamy dziś Boga Trójjedynego. Kończy się czas Komunii i spowiedzi wielkanocnej.
  2. Naszą parafię wizytuje dziś ks. bp Henryk Wejman, chcąc poznać lepiej naszą wspólnotę, specyfikę jej życia. Ksiądz biskup będzie głosił Słowo podczas Mszy Świętych o 7:00, 8:30, 10:00 i 13:00. Ponadto podczas Eucharystii o 11:30 udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Powierzajmy ks. bpa Henryka Bogu w naszych modlitwach. Prośmy również o potrzebne łaski dla kandydatów do bierzmowania, ich świadków, rodzin. Warto wiedzieć, że odpustu zupełnego udziela się wiernemu, który w czasie wizytacji pasterskiej weźmie udział w czynności świętej, której przewodniczy wizytator.
  3. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedziele i uroczystości po Mszy Świętej o 17:00, czyli ok. 17:50, a w dni powszednie o 17:15.
  4. We wtorek Msza Święta o 18:00 w intencji Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.
  5. W najbliższy czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – tzw. Boże Ciało. Z tej racji, jak co roku będziemy gromadzić się na sprawowaniu Najświętszej Ofiary oraz wyruszymy w procesji euch-arystycznej, aby publicznie wyznać naszą wiarę w prawdziwą obecność Jezusa pod postaciami Chleba i Wina. Centralne uroczystości rozpoczną się Eucharystią o godz. 10.00 w naszym kościele, a później wyruszymy w procesji eucharystycznej wraz z parafią NMP Gwiazdy Morza. W tym dniu Msze święte będą o 7.00, 8.30, 10.00 oraz 17.00 (po niej adoracja do 19:00). Nie będzie zatem Mszy Świętej o 11.30 i 13:00 i godziny świętej. Przypominamy, że jest to święto nakazane! Dzieci, zwłaszcza pierwszokomunijne zapraszamy do czyn-nego udziału, szczególnie dziewczynki do sypania kwiatów. Próba dla dzieci będzie w środę o 17.00. Zachęcamy do ustrojenia okien. Pierwszy ołtarz przygotowują Rycerze św. Jana Pawła II oraz rodzice dzieci komunijnych i rocznicowych, a czwarty członkowie Żywego Różańca. Mogą się włączyć także inne osoby. Chętnych do zaangażowania się w budowę ołtarzy zapraszamy w środę po Mszy Świętej wieczornej przy kościele.
  6. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczyna dni eucha-rystyczne, zwane oktawą Bożego Ciała. Procesje w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, a w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy wraz z nabożeństwem czerwcowym. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów również w te dni.
  7. Od 16.06. poprzez nabożeństwo czerwcowe, w którym będziemy wynagradzać za grzechy Sercu Jezusa przygotowujemy się do Uroczystości NSPJ, kiedy to po poświęceniu kapliczki Serca Jezusowego odmówimy akty poświęcenia Sercom Jezusa i Maryi.
  8. Zapraszamy chłopców do służby przy ołtarzu, dzieci na zajęcia koła misyjnego, ponadto młodzież zapraszamy do udziału w spotkaniach duszpasterskich. Więcej informacji u księży wikariuszy.
  9. Dziękujemy za wszelkie ofiary i zaangażowanie w życie parafii.
  10. Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *