19 czerwca – XII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

  1. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczęła dni eucharystyczne, zwane oktawą Bożego Ciała. Procesje połączone z nabożeństwem czerwcowym. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów również w te dni.
  2. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedziele i uroczystości po Mszy Świętej o 17:00, czyli ok. 17:50, a w dni powszednie o 17:15.
  3. Uroczystość św. Jana Chrzciciela w tym roku przeniesiona jest na 23.06. ze względu na Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. Od 16.06. poprzez nabożeństwo czerwcowe, w którym wynagradzamy za grzechy Sercu Jezusa przygotowujemy się do Uroczystości NSPJ w piątek, kiedy to po wieczornej Eucharystii o 18:00 poświęcimy kapliczkę Serca Jezusowego i odmówimy akty poświęcenia Sercom Jezusa i Maryi. Również w tym dniu zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy szczególnie uczniów, rodziców i nauczycieli do uczestnictwa we Mszy Świętej jako podziękowanie za rok szkolny, z prośbą o szczęśliwe wakacje. Natomiast Eucharystia nad morzem rozpoczynająca wakacje, z prośbą o dobry, godny bezpieczny sezon o 20:00 pod przewodnictwem ks. bpa Henryka Wejmana.
  5. W przyszłą niedzielę, 26 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się inwestytura, czyli przyjęcie nowych Rycerzy Zakonu św. Jana Pawła II, połączone ze złożeniem ślubowania i nałożeniem mantulli.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia Mały gość niedzielny – czasopismo dla dzieci i młodzieży.
  7. Dziękujemy za wszelkie ofiary i zaangażowanie w życie parafii.
  8. Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.