5 czerwca – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia

Autor:

  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego wieńczącą okres wielkanocny, natomiast przyszła niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy zamyka czas, w którym można przeżyć spowiedź i Komunię wielkanocną, by uczynić zadość przykazaniom kościelnym.
  2. Dziś kiermasz taniej książki, z którego dochód przeznaczony będzie na wykonanie sedilli.
  3. W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła, Głównej Patronki Archidiecezji, natomiast w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień modlitw za kapłanów oraz o nowe powołania.
  4. W środę o 18:00 Msza Święta w intencji Rycerzy św. Jana Pawła II, po niej spotkanie formacyjne.
  5. Nabożeństwa czerwcowe w niedziele i uroczystości po Mszy Świętej o 17:00, czyli ok. 17:50, a w dni powszednie o 17:15, w soboty przy kapliczce Serca Pana Jezusa na zewnątrz o 17:30.
  6. We wtorek Msza Święta zbiorowa za zmarłych o 18:00. Można przynosić do zakrystii wraz z ofiarą kartki z imionami zmarłych, za których będziemy się modlić.
  7. W niedzielę przeżywać będziemy wizytację kanoniczną, która odbywa się co pięć lat. Naszą parafię odwiedzi ks. bp Henryk Wejman, chcąc poznać lepiej naszą wspólnotę, specyfikę jej życia. Ksiądz biskup będzie głosił Słowo podczas Mszy Świętych o 7:00, 8:30, 10:00 i 13:00. Ponadto podczas Eucharystii o 11:30 udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Powierzajmy ks. bpa Henryka Bogu w naszych modlitwach. Prośmy również o potrzebne łaski dla kandydatów do bierzmowania, ich świadków, rodzin.
  8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej.
  9. Dziękujemy za wszelkie ofiary i zaangażowanie w życie parafii, Kościoła.
  10. Jubilatom i Solenizantom życzymy wielu łask od Pana.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.