12 grudnia – III Niedziela Adwentu

Ogłoszenia

Autor:

 1. Poświęcone opłatki, można nabywać przy wyjściu z kościoła i w sklepiku, a dochód przeznaczony jest na ocieplenie strychu kościoła.
 2. Msze Święte roratnie o NMP rano o godz. 6.45 od poniedziałku do piątku dla dorosłych (przynieśmy świece), a dla dzieci we wtorki, czwartki i piątki o godz. 17:00.
 3. We wtorek Msza Święta w intencji Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci o 17:00.
 4. Od 17.12. rozpoczynamy drugą część Adwentu bezpośrednio przygoto-wującą do Bożego Narodzenia. Prosimy, by spowiedź zaplanować odpowiednio wcześniej!
 5. Msza Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w piątek o 18:30 i w sobotę o 09:00.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć p. Pawła Cwynara, który podczas Mszy Świętych będzie dawał krótkie świadectwo nawrócenia, natomiast dłuższe spotkanie z możliwością zadawania pytań o 19:00 w kościele. Paweł Cwynar sam siebie nazywa nawróconym gangsterem, z którym Bóg zagrał w pokera.
 7. Zachęcamy do wsparcia akcji Paczuszka dla maluszka na rzecz podopiecznych Fundacji Małych Stópek. Potrzebne są przede wszystkim artykuły higieniczne: pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, ale również artykuły dla mam. Z przekazanych rzeczy Fundacja przygotowuje świąteczne paczuszki, które na święta przekazuje dzieciom, którymi się opiekuje. Można z przygotowanego drzewka zabrać bombkę, przygotować paczuszkę i złożyć pod wspomnianym drzewkiem lub przelać darowiznę na konto fundacji, którego numer znajduje się na wspomnianych bombkach. Akcja trwa do 21.12.2021 r.
 8. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza kartki świąteczne, świece na stół wigilijny, z czego dochód jest przeznaczony na paczki dla potrzebujących także z naszej parafii. Jak co roku zachęcamy do zabierania toreb miłosierdzia, aby poprzez zakupy produktów spożywczych lub higienicznych czynić dobro.
 9. Już teraz informujemy, że wizyta duszpasterska będzie przeżywana w naszej wspólnocie parafialnej na zaproszenie. Osoby, które chciałyby by w okresie Narodzenia Pańskiego odwiedził ich kapłan z błogosławieństwem mogą już teraz zgłosić się w zakrystii lub biurze parafialnym.
 10. Parafia pw. św. Wojciecha w Świnoujściu (Warszów) organizuje pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dniach: 30.05 – 09.06.2022 r. Kontakt: 604 283 174.
 11. Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w kole misyjnym, służbie liturgicznej, duszpasterstwie młodzieży. Mamy również w naszej wspólnocie parafialnej wspólnoty, w których mogą się formować osoby dorosłe. Więcej informacji na ten temat u kapłanów.
 12. Za wszelkie zaangażowanie w życie parafii, wsparcie finansowe i modlitewne mówimy: Bóg zapłać!
 13. Jubilatom i Solenizantom życzymy wielu łask Bożych.

Ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *