19 grudnia – IV Niedziela Adwentu

Ogłoszenia

Autor:

 1. Dziś już czwarta, ostatnia niedziela Adwentu. Gościmy p. Pawła Cwynara, który podczas Mszy Świętych będzie dawał krótkie świadectwo nawrócenia, natomiast dłuższe spotkanie z możliwością zadawania pytań o 19:00 w kościele. Paweł Cwynar sam siebie nazywa nawróconym gangsterem, z którym Bóg zagrał w pokera.
 2. Liturgiczna służba ołtarza rozprowadza sianko pod obrus na stół wigilijny. Dochód z ofiar przeznaczony jest na fundusz ministrancki, a szczególnie na remont salki – świetlicy.
 3. Można jeszcze nabywać opłatki, świece i dekoracje świąteczne.
 4. Budowa szopki i dekorowanie kościoła we wtorek po wieczornej Eucharystii. Prosimy o zaangażowanie.
 5. Zapraszamy na roraty o 6:45, a dla dzieci we wtorek i czwartek o 17:00.
 6. Spowiedź do czwartku włącznie rano podczas Mszy Świętych i po południu już od 16:00 do końca Mszy Świętej.
 7. W piątek Msze Święte o 6:45 (roraty) i 7:30, wieczorem nie ma. Spowiedź od 6:45 do 12:00.
 8. Natomiast wieczorem zasiądziemy do uroczystej wieczerzy wigilijnej. Zatroszczmy się o to, by była ona godnym przejściem z Adwentu w Boże Narodzenie. Niech ma wymiar duchowy. Dlatego rozpocznijmy ją kolędą i wspólną modlitwą. Następnie przeczytajmy fragment Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa (Łk 2, 1-14) i dzielmy się opłatkiem składając sobie życzenia. Dopiero później zasiądźmy do wspólnego posiłku. Zachowajmy wstrzemię-źliwość od pokarmów mięsnych (piątek). Szczególnie zatroszczmy się, by ten dzień był bez alkoholu.
 9. W nocy z 24 na 24.12. w świętą noc Bożego Narodzenia Msze Święte – Pasterki o 22:00 i 24:00.
 10. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego w dzień Msze Święte podobnie jak w niedzielę, lecz nie będzie Eucharystii o 7:00, czyli o: 8:30, 10:00; 11:30; 13:00; 17:00 i 18:30.
 11. W drugi dzień Oktawy Narodzenia Pańskiego wypada Niedziela Świętej Rodziny. W tym dniu módlmy się szczególnie intensywnie o świętość rodzin i docenienie w naszym polskim społeczeństwie wartości życia. O 11:30 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Związanych sakramentem małżeństwa zapraszamy do wzięcia udziału w liturgii i odnowienia przyrzeczeń. Część ofiar złożonych na tacę w tym dniu przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Lubelskiego.
 12. Wizyta duszpasterska będzie przeżywana w naszej wspólnocie parafialnej na zaproszenie. Osoby, które chciałyby by w okresie Narodzenia Pańskiego odwiedził ich kapłan z błogosławieństwem mogą już teraz zgłosić się w zakrystii lub biurze parafialnym.
 13. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w adwentowych Mszach świętych roratnych, przygotowując się duchowo na Uroczystość Bożego Narodzenia. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie naszej Parafii, za ofiary za opłatki, z których dochód przeznaczony jest na nowy ołtarz. Dziękujemy również za złożone przez Was produkty spożywcze, aby Rodzinom będącym w trudnej sytuacji materialnej sprawić radość. Do wtorku, do wieczora można składać dary na Paczuszkę dla maluszka.
 14. Jubilatom i Solenizantom życzymy łask Bożych. Niech Dobry Bóg błogosławi nam by Uroczystość Bożego Narodzenia odmieniała nasze serca.

Ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *