5 grudnia – II Niedziela Adwentu

Ogłoszenia

Autor:

 1. Poświęcone opłatki, można nabywać przy wyjściu z kościoła i w sklepiku, a dochód przeznaczony jest na ocieplenie strychu kościoła.
 2. Msze Święte roratnie o NMP rano o godz. 6.45 od poniedziałku do piątku dla dorosłych (przynieśmy świece), a dla dzieci we wtorki, czwartki i piątki o godz. 17:00.
  Przypominamy, że dla dzieci komunijnych jest to element przygotowania do I Komunii Świętej. Dotyczy to także dzieci z kl. II, które winny być w tygodniu dwa razy.
 3. We wtorek Msza Święta w intencji Stowarzyszenia Matki Bożej Dobrej Śmierci o 17:00.
 4. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12:00 zapra-szamy na godzinę łaski – szczególny czas Otwarcia nieba dla nas. W tym dniu akatyst w kościele pw. bł. Michała Kozala o 19:00.
 5. W przyszłą niedzielę poświęcenie medalików dzieci komunijnych z kl. III.
 6. Zachęcamy do wsparcia akcji Paczuszka dla maluszka. Jest to akcja, podczas której Fundacja Małych Stópek zbiera i przygotowuje z ofiarowanych darów świąteczne prezenty dla dzieci, które uratowano od aborcji.
  Potrzebne są przede wszystkim artykuły higieniczne: pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, ale również artykuły dla mam. Z przekazanych rzeczy Fundacja przygotowuje świąteczne paczuszki, które na święta przekazuje dzieciom, którymi się opiekuje.
  Można z przygotowanego drzewka zabrać bombkę, przygotować paczuszkę i złożyć pod wspomnianym drzewkiem lub przelać darowiznę na konto fundacji, którego numer znajduje się na wspomnianych bombkach. Akcja trwa do 21.12.2021 r.
 7. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza kartki świąteczne, świece na stół wigilijny, z czego dochód jest przeznaczony na paczki dla potrzebujących także z naszej parafii. Jak co roku zachęcamy do zabierania toreb miłosierdzia, aby poprzez zakupy produktów spożywczych lub higienicznych czynić dobro.
 8. Już teraz informujemy, że wizyta duszpasterska będzie przeżywana w naszej wspólnocie parafialnej. Osoby, które chciałyby by w okresie Narodzenia Pańskiego odwiedził ich kapłan z błogosławieństwem mogą już teraz zgłosić się w zakrystii lub biurze parafialnym.
 9. Parafia pw. św. Wojciecha w Świnoujściu (Warszów) organizuje pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dniach: 30.05 – 09.06.2022 r. Kontakt: 604 283 174.
 10. Dziękujemy za wszelkie ofiary i zaangażowanie w życie parafii.
 11. Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

Ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *