28 listopada – I Niedziela Adwentu

Ogłoszenia

Autor:

 1. Dzisiejszą I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
 2. Dziś o 11:30 poświęcimy opłatki, które można nabywać przy wyjściu z kościoła i w sklepiku, a dochód przeznaczony jest na nowy ołtarz do naszego kościoła.
 3. Jutro i pojutrze ostatnie wypominki po wieczornej Mszy, a dziś podczas adoracji różaniec za zmarłych.
 4. Od jutra Msze Święte roratnie rano o godz. 6.45 od poniedziałku do piątku dla dorosłych (przynieśmy świece), a dla dzieci we wtorki, czwartki i piątki o godz. 17:00. Przypominamy, że dla dzieci komunijnych jest to element przygotowania do I Komunii Świętej. Dotyczy to także dzieci z kl. II, które winny być w tygodniu dwa razy.
 5. We wtorek Msza Święta w intencji Rodziny Radia Maryja.
 6. Akatyst ku czci Bogurodzicy w środę o 18:00. Zachęcamy do pięknej śpiewanej wschodniej modlitwy ku czci Maryi i z Maryją. Zabierzmy ze sobą świece.
 7. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą o powołania o 16:30, zaś od 23:00 do 24:00 godzina święta. Zachęcamy do modlitwy o powołania do służby w Kościele.
 8. W pierwszy piątek będziemy czcić Boże Serce. Msze Święte o 6:45; 7:30; 9:00 (wynagradzająca, po niej nabożeństwo z litanią do NSPJ i droga krzyżowa) oraz wieczorem o 17:00. Adoracja od 15:00 do 17:00. Możliwość spowiedzi podczas Mszy Świętych i adoracji. Ks. proboszcz w tym dniu odwiedzi chorych.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca w godzinach przedpołudniowych księża Piotr i Paweł odwiedzą chorych, a po wieczornej Eucharystii adoracja, różaniec i medytacja jako wynagrodzenie Sercu Maryi.
 10. Zachęcamy do wsparcia akcji Paczuszka dla maluszka. Jest to akcja, podczas której Fundacja Małych Stópek zbiera i przygotowuje z ofiarowanych darów świąteczne prezenty dla dzieci, które uratowano od aborcji. Potrzebne są przede wszystkim artykuły higieniczne: pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, ale również artykuły dla mam. Z przekazanych rzeczy Fundacja przygotowuje świąteczne paczuszki, które na święta przekazuje dzieciom, którymi się opiekuje. Można z przygotowanej choinki zabrać bombkę, przygotować paczuszkę za ok. 100 zł. i złożyć pod wspomnianą choinką. Akcja trwa do 20.12.
 11. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza kartki świąteczne, świece na stół wigilijny, z czego dochód jest przeznaczony na paczki dla potrzebujących także z naszej parafii. Jak co roku zachęcamy do zabierania toreb miłosierdzia, aby poprzez zakupy produktów spożywczych lub higienicznych czynić dobro. W sobotę zbiórka żywności Caritas w sklepach: Lidl (ul. Bohaterów Września) i Biedronka (ul. Karsiborska).
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 13. Dziękujemy za wszelkie ofiary i zaangażowanie w życie parafii, szczególnie przy organizacji uroczystości odpustowej. Bóg zapłać za piękną oprawę liturgiczną, wystrój świątyni oraz przygotowanie kawiarenki, za ciasta. Dziękujemy za atmosferę modlitwy podczas rekolekcji i odpustu, a także za pogodę ducha i radość podczas świętowania w kawiarence.
 14. Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *