21 listopada – Uroczystość Chrystusa Króla

Ogłoszenia

Autor:

 1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla – święto patronalne z racji tytułu naszego kościoła i parafii. Podczas wszystkich Mszy Świętych okolicznościowe Słowo oraz możliwość zdobycia odpustu zupełnego, ale uroczysta suma odpustowa o 11:30, której będzie przewodniczył ks. Ryszard Ostasz. Dokonamy wtedy poświęcenia naszej parafii Chrystusowi Królowi. Podczas każdej Mszy Świętej będziemy dokonywać osobistej intronizacji Chrystusa Króla. Pragniemy po każdej Mszy Świętej w niedzielę odpustową zaprosić na mały poczęstunek do kawiarenki parafialnej na wspólne świętowanie.
 2. W każdą niedzielę listopada procesja za zmarłych o 15:00 na cmentarzu. Modlitwie przewodniczą kapłani z parafii lewobrzeża Świnoujścia. Nie będzie w tym dniu Koronki w kościele.
 3. Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych odwołana.
 4. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych od niedzieli do piątku po Mszy Świętej o godz. 17:00, zaś w soboty o 16:15. Kartki na wypominki znajdują przy wyjściu z kościoła. Wciąż można je składać w skrzynkach.
 5. Przy bocznym wejściu można nabywać stroiki i kartki świąteczne, z których dochód przeznaczony jest na paczki świąteczne dla ubogich rodzin.
 6. Od 25.11. każdego 25 dnia miesiąca będzie odprawiana Msza Święta wynagradzająca za grzechy aborcji w Polsce, zaś Rycerze św. Jana Pawła II będą kwestować na rzecz Fundacji Małych Stópek, która działa na rzecz dzieci nienarodzonych.
 7. W przyszłą niedzielę zaczynamy Adwent, a tym samym nowy rok liturgiczny. Zachęcamy do udziału w sobotniej adoracji po wieczornej Eucharystii, by w ciszy przed Panem podziękować za mijający rok kościelny i wejść w ten nowy czas. Towarzyszyć nam będzie zespół Morze Miłosierdzia, więc zachęcamy szczególnie młodzież.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o 11:30 będzie poświęcenie opłatków. Dochód z ofiar przeznaczony będzie na nowy ołtarz.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, w tym naszej parafialnej gazetki Christus regnat.
 10. W sklepiku parafialnym są do nabycia obrazy z naszą figurą Chrystusa Króla, modlitewniki Króluj nam, Chryste oraz ciekawa pozycja poświęcona sł. Bożej Rozalii Celakównie. Zachęcamy do nabycia!
 11. Zawsze jesteśmy wdzięczni za wszelką życzliwość i ofiary, jednakże w dniu odpustu parafialnego chcielibyśmy szczególnie podziękować wszystkim, którzy poprzez modlitwę, zaangażowanie w grupy duszpasterskie, troskę o liturgię, świątynię, plebanię i obejście, działalność na rzecz potrzebujących oraz życzliwość i ofiary tworzą naszą Wspólnotę Parafialną. Bóg zapłać!
  12.Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia i wszystkim Parafianom i Gościom świętującym u nas uroczystość odpustową życzymy, by Chrystus zakrólował w sercach.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *