14 listopada – XXXIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

 1. Dziś o 11:30 Msza Święta inicjacyjna dla dzieci przygotowujących się do życia eucharystycznego z poświęceniem modlitewników, które można nabywać w sklepiku parafialnym.
 2. Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych z kl. III we wtorek o 17:00.
 3. Trwa nowenna przygotowującą nas na Uroczystość Chrystusa Króla – Patrona parafii. Stosowne modlitwy będą po Mszy Świętej wieczornej.
 4. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych od niedzieli do piątku po Mszy Świętej o godz. 17:00, zaś w soboty o 16:15. Kartki na wypominki znajdują przy wyjściu z kościoła. Wciąż można je składać w skrzynkach.
 5. Rekolekcje święte przygotowujące do odpustu parafialnego oraz przeżycia Adwentu i Bożego Narodzenia będą trwały od czwartku do soboty. Nauki podczas Mszy Świętych o 9:00 i 17:00. Zachęcamy do przeżycia w tym czasie spowiedzi, do czego okazja będzie podczas wszystkich Eucharystii, a wieczorem już od 16:30, a w piątek od 15:00 oraz znalezienia trochę czasu na wyciszenie przed Panem. Adoracja w czwartek o 16:30, od 23:00 do 24:00, w piątek od 15:00 i w sobotę od wieczornej Mszy do 20:00. Rekolekcje prowadzi ks. Ryszard Ostasz, kapłan diecezji zamojsko – lubaczowskiej. Ofiary na tacę od czwartku do soboty włącznie są wyrazem naszej wdzięczności Rekolekcjoniście.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla – święto patronalne z racji tytułu naszego kościoła i parafii. Podczas wszystkich Mszy Świętych okolicznościowe Słowo oraz możliwość zdobycia odpustu zupełnego, ale uroczysta suma odpustowa o 11:30, której będzie przewodniczył ks. Ryszard Ostasz. Dokonamy wtedy poświęcenia naszej parafii Chrystusowi Królowi. Podczas każdej Mszy Świętej będziemy dokonywać osobistej intronizacji Chrystusa Króla. Pragniemy po każdej Mszy Świętej w niedzielę odpustową zaprosić na mały poczęstunek do kawiarenki parafialnej. Będzie to okazja do wspólnego świętowania. Jeśli ktoś ma możliwość i życzenie, by upiec ciasto to prosimy przynieść do Pań z Caritas do kawiarenki w sobotę po południu lub w niedzielę rano.
 7. W każdą niedzielę listopada procesja za zmarłych o 15:00 na cmentarzu. Modlitwie przewodniczą kapłani z parafii lewobrzeża Świnoujścia. Nie będzie w tym dniu Koronki w kościele.
 8. Wyjazd na pielgrzymkę do Torunia na trzydziestą rocznicę działalności Radia Maryja w terminie: 03-05.12. W programie nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Skępem. Zapisy do 22.11.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze parafialnej gazetki modlitwa o pokój, życiorys bł. Karoliny Kózkówny, dwa świadectwa, m.in. uczestniczki rekolekcji młodzieżowych, propozycje nowości ze sklepiku parafialnego oraz interesujące i oryginalne rozważania do Pisma Świętego.
 10. Dziękujemy za wszelkie zaangażowanie w życie parafii oraz ofiary!
 11. Jubilatom i Solenizantom życzymy obfitych łask Bożych!

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *