12 marca – III Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

1. Przeżywamy dziś już III Niedzielę Wielkiego Postu i trwamy w końcowej fazie przygotowania do Misji Parafialnych. Rozpoczną się one 25 marca i trwać będą do 31 marca. Codziennie podczas Mszy Świętych będzie specjalna modlitwa o owoce tego czasu. Prosimy też, Drodzy, o osobistą modlitwę o duchowe owoce czasu misji. W gazetce można przeczytać kolejny artykuł o kapłaństwie.

2. W najbliższą środę Msza święta wieczorna także w int. Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych.

3. Od piątku do soboty trwamy w Nowennie przed wspomnieniem św. Józefa.
W niedzielę na zakończenie adoracji po Mszy Świętej wieczornej i Gorzkich Żalach odmówimy akt oddania Polski św. Józefowi.

4. Przypominamy, że nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest w każdy Piątek o godz. 10:00 z nabożeństwem eucharystycznym oraz po Mszy świętej wieczornej około 17:30, natomiast Gorzkie Żale w Niedzielę po Mszy Świętej wieczornej około 17:50.

5. Przy bocznym wejściu kościoła Panie z parafialnego Caritasu rozprowadzają świąteczne kartki, świece, stroiki z których dochód jest przeznaczony na potrzeby Caritasu naszej Parafii i diecezji.

6. Wkażdą niedzielę zapraszamy też do naszej parafialnej kawiarenki w godz. 9:00 – 14:00.

7. Na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii zebraliśmy 3100 zł. Niech Pan Bóg wynagrodzi Wam ten dar serca.

8. Przy naszym Sanktuarium zawiązuje się Rycerstwo Chrystusa Króla. Zainteresowanych mężczyzn prosimy kontakt z ks. Piotrem.

9. Chętnych do utworzenia Rady Parafialnej zapraszamy jutro (poniedziałek) po Mszy Świętej wieczornej (ok. godz. 17:45) na spotkanie do Domu Parafialnego.

10. Przypominamy o rocznym czytaniu Pisma Świętego, którego plan znajdziemy w każdym numerze gazetki parafialnej.

11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia Bożej Miłości i Bożego błogosławieństwa w codziennym życiu.

12. Wszystkim Wam Drodzy Parafianie i Goście dziękując za Waszą duchową i materialną troskę o funkcjonowanie naszego Sanktuarium, pragniemy na ten tydzień z serca błogosławić.

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.