19 marca 2023 r. – IV Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

1. Już jesteśmy na półmetku czasu Wielkiego Postu co Kościół podkreśla nazwą dzisiejszej Niedzieli – Niedziela Laetare (łac. radości), ponieważ już niedługo będziemy wspominać i liturgicznie uobecniać Dzieło Zabawienia. Chciejmy ten czas, który nam pozostaje, dobrze przeżyć poprzez realizacje wielkopostnych postanowień.

2. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej w Domu Parafialnym spotkanie Rady Parafialnej i zapisanie Członków Rady. Jeżeli ktoś jeszcze chciałby dołączyć, to zapraszamy na to spotkanie.

3. We wtorek o godz. 18.00, w salce na plebanii, katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych.

4. W czwartek, 23 marca w kinie odbędzie się kolejna projekcja filmu „Opiekun” o św. Józefie. Mamy zarezerwowaną duża salę, zatem osoby, które były zapisane na trzeci seans prosimy by przyjść właśnie 23 marca. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych i chętnych prosimy o zasięgnięcie informacji w sklepiku. W kinie trzeba być o godz. 18.45.

5. W sobotę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Po Mszy świętej wieczornej chętni podjęcia się ratowania dzieci nienarodzonych przed zabiciem, będą mogli złożyć zobowiązanie się do duchowej adopcji. Zachęcamy też osoby, które dopuściły się zabicia dzieci nienarodzonych, bądź do tego w jakikolwiek sposób dopomogły, by włączyły się w to dzieło jako wynagrodzenie za ten grzech ciężki. Również w sobotę po Mszy świętej wieczornej Rycerze św. Jana Pawła II będą kwestować na rzecz Fundacji Małych Stópek opiekującej się dziećmi uratowanymi przed aborcją.

6. W sobotę Mszą Świętą wieczorną rozpoczniemy czas Misji Parafialnych, które poprowadzą o. Piotr Koźlak oraz o. Wojciech Pawlicki ze Zgromadzenia Księży Redemptorystów. Misje będą trwać do 31 marca. Program jest dostępny na stronie parafialnej, w gablotach, a także na ulotkach. Prosimy je zabrać dla siebie ale też może dla sąsiadów, których chcemy poprzez wręczenie tej ulotki zaprosić. Zechciejmy być takimi misjonarzami właśnie poprzez takie zaangażowanie. Prosimy Drodzy o modlitwę w intencji Misji, aby był to czas działania Ducha Świętego dla ożywienia ducha wiary w naszej Parafii.

7. W najbliższą sobotę adoracja eucharystyczna po Mszy świętej wieczornej z towarzyszeniem zespołu „Morze Miłosierdzia”.

8. Przy bocznym wejściu do naszego Kościoła jest stoisko Caritas z różnymi wielkanocnymi dekoracjami, z których dochód jest przeznaczony na przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących pomocy. Przed Ołtarzem Matki Bożej Częstochowskiej można też zabierać torby miłosierdzia oraz można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

9. Przypominamy Drodzy o nabożeństwach wielkopostnych, czyli o Drodze Krzyżowej, która jest w piątek o 10:00 z nabożeństwem eucharystycznym oraz po Mszy świętej wieczornej, około godz. 17:30 oraz o Gorzkich Żalach, które są w Niedzielę po Mszy świętej wieczornej około 17:50.

10. Wszystkim Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa w codziennym życiu.

11. Niech Dobry Bóg wynagradza wszystkim Wam Drodzy Parafianie oraz goście za wszelką pomoc i duchową i materialną dla funkcjonowania naszego sanktuarium.

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.