26 marca 2023 r. – V Niedziela Wielkiego Postu

1. Rozpoczęliśmy dzisiaj czas Misji Parafialnych, które trwać będą do najbliższego piątku. Te ćwiczenia duchowe poprowadzą o. Piotr Koźlak oraz o. Wojciech Pawlicki. Od poniedziałku do piątku Msze Święte będą o godz. 7.00, 9.00 oraz 17.00 z nauką misyjną. W środę o godz. 11.00 dodatkowa Msza Święta dla starszych i cierpiących z udzieleniem Sakramentu chorych. Nie będzie więc w tym tygodniu Mszy świętej o godz. 7.30 a intencje przyjęte na tę godzinę będą odprawiane o godz. 7.00. Ponadto będą nauki stanowe i tak: dla kobiet w poniedziałek po Mszy św. wieczornej, dla mężczyzn we wtorek po Mszy św. wieczornej, a dla młodzieży w środę, również po Mszy św. wieczornej. Tu szczególnie prosimy o udział młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Dzieci zapraszamy we czwartek na godz. 16.00 a zwłaszcza dzieci I komunijne. Każdego dnia spowiedź święta w godz. od 6.30, od 9.30 oraz od 16.15. W piątek na zakończenie misji przynosimy krzyże z domu i przed Mszą świętą o godz. 9.00 oraz 17.00 gromadzimy się przy Krzyżu misyjnym. Prosimy Drodzy także o Waszą osobistą modlitwę w intencji o duchowe owoce czasu misji.

2. Ofiary zbierane w tygodniu będą przeznaczona na potrzeby Zgromadzenia Ojców Redemptorystów.

3. W najbliższy piątek zapraszamy do udziału w miejskiej Drodze Krzyżowej także dzieci i młodzież. Początek w kościele pw. NMP Gwiazdy Morza przy ul. Piastowskiej i ulicami miasta przejdziemy z rozważaniem stacji Drogi Krzyżowej do kościoła pw. Bł. Michała Kozala.

4. W najbliższą sobotę przypada 1 kwietnia, a więc Msze święte wieczorne od poniedziałku do soboty będą o godz. 18.00.

5. Również w niedzielę odbędzie się marsz ku czci św. Jana Pawła II. Marsz rozpoczniemy o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia w kościele pw. Św. Stanisława i Bonifacego przy ul. Siemieradzkiego, a zakończymy w naszym Sanktuarium modlitwą do św. Jana Pawła II za nasze miasto. Zapraszamy do udziału, aby oddać hołd naszemu Wielkiemu Rodakowi. Ponadto tradycyjnie o godz. 19.00 zgromadzimy się na czuwaniu przy pomniku koło naszego Sanktuarium i zakończymy to czuwanie w godzinie śmierci św. Jana Pawła II.

6. W najbliższą niedzielę przypada już niedziela Palmowa, a zatem na początku każdej Mszy świętej będzie poświęcenie palm.

7. Przy bocznym wejściu do naszego Sanktuarium można nabywać świąteczne dekoracje z których dochód jest przeznaczony na pomoc dla biednych w naszej Parafii i w diecezji. Przy Ołtarzu Matki Bożej można pobrać torby miłosierdzia, aby zakupami pomóc potrzebującym. Składając ofiarę do skarbony przy wejściu do zakrystii można zostać współfundatorem kwiatów do Bożego Grobu.

8. Pozdrawiamy wszystkich, którzy w tym tygodniu będą przeżywać swoje imieniny bądź jubileusze. Życzymy Bożego błogosławieństwa.

9. Wszystkim Wam Drodzy za jakiekolwiek wsparcie duchowe czy materialne, które okazujecie dla funkcjonowania naszego Sanktuarium niech Dobry Bóg hojnie wynagrodzi.