2 kwietnia 2023 r. – Niedziela Palmowa

Ogłoszenia

Autor:

1. W piątek zakończyliśmy czas Misji Parafialnych, które trwały od niedzieli. Ten czas ćwiczeń duchowych prowadzili Ojcowie Redemptoryści: o. Piotr Koźlak oraz o. Wojciech Pawlicki. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Niech ten czas przyniesie duchowe owoce w naszej wspólnocie.

2. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, która wprowadza nas w Wielki Tydzień. Palmy można nabywać przy bocznym wejściu do naszego Sanktuarium. Gorzkie Żale dziś jeszcze po Mszy Świętej wieczornej około 17.50.

3. Dziś też Koronką do Bożego Miłosierdzia w kościele świętych Bonifacego i Stanisława przy ul Siemiradzkiego rozpoczniemy Marsz ku czci św. Jana Pawła II, który zakończymy modlitwą i błogosławieństwem w naszym Sanktuarium. Zapraszamy też na modlitewne czuwanie w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II przy naszym pomniku od godz. 21.00.

4. Przypominamy, że w sezonie letnim (do końca października) Msze Święte wieczorne od poniedziałku do soboty będą o godz. 18.00.

5. Jutro po Mszy świętej wieczornej spotkanie chętnych do czytania w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę nabożeństwa Męki Pańskiej.

6. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy chętnych do pomocy przy wykonaniu dekoracji świątecznej naszego Sanktuarium na Święta Wielkanocne.

7. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko we wtorek po Mszy świętej porannej i wieczornej.

8. Spowiedź święta od poniedziałku do środy od 7.00 do 9.00 oraz od 17 do końca Mszy Świętej wieczornej. W Wielki Czwartek od 15.00 do 17.45 i po Liturgii od 21.00 do północy. W Wielki Piątek od 8.00 do 13.00 oraz od 15.00 do 17.45, a po Liturgii do północy. W Wielką Sobotę od 8.00 do 13.00 i od 15.00 do 18.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.

9. TRIDUUM PASCHALNE:

Wielki Czwartek jest pamiątką Ostatniej Wieczerzy i modlitwy Pana Jezusa w Ogrójcu. W tym dniu nasz Pan ustanowił Eucharystię i sakrament święceń. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 18.00, zakończona przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Kaplicy adoracji, tzw. Ciemnicy.

Wielki Piątek to dzień śmierci Pana Jezusa. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy w Piątek będzie od godziny 7.00. Droga Krzyżowa o godz. 15.00, zaś Liturgia na cześć Męki Pańskiej o godz. 18.00. Zakończy się ona przeniesieniem Pana Jezusa Eucharystycznego do kaplicy Grobu. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły; dwa posiłki lekkie i jeden posiłek do syta oraz całkowite powstrzymanie się od potraw mięsnych jak też alkoholu. Od 20.00 rozpoczniemy czytać Mękę Pańską według Luisy Picaretty. Adoracja trwać będzie przez całą noc. Wielka Sobota to dzień ciszy i modlitwy przy Bożym Grobie. Poświęcenie pokarmów o godz. 10.00, 11.30, 13.00, 14.30 oraz o 16.00.

Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 21.00 w sobotę poświeceniem ognia na zewnątrz kościoła. Jest to najważniejsza i najpiękniejsza liturgia w całym roku liturgicznym. Podczas Liturgii będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, dlatego prosimy zabrać ze sobą świece.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Święta Rezurekcyjna o godz. 6.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00 a pozostałe o zwyczajnych godzinach

10. Od Wielkiego Piątku zapraszamy codziennie o godz. 15.00 do udziału w Nowennie do Bożego Miłosierdzia.

11. Za wszelkie ofiary, które Drodzy składacie na funkcjonowanie naszego Sanktuarium mówimy: Bóg zapłać.

12. Niech Pan Błogosławi Solenizantom oraz Jubilatom a nam wszystkim dopomoże w dobrym przeżyciu obchodów największych Tajemnic wiary. Błogosławionej Paschy, która rozpocznie się Mszą Święta Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. Zapaszmy zatem do czynnego udziału w całym Święcie Paschy.

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.