5 marca – II Niedziela Wielkiego Postu

1. Druga już Niedziela Wielkiego Postu niech będzie okazją, by zobaczyć czy mam i jak realizuję wielkopostne postanowienia, których celem jest oczyszczenie naszych serc na głębsze pojednanie się z Bogiem. Postanowienia te możemy napisać na kartkach i włożyć do skrzynki stojącej pod Krzyżem.

2. Już coraz mniej czasu nam pozostaje do rozpoczęcia bardzo ważnego przeżycia w naszej wspólnocie, którym będą misje parafialne. Prosimy gorąco o Waszą modlitwę, czy też cierpienia w tej intencji składane. W miesiącu marcu skupiamy się na tajemnicy sakramentu kapłaństwa i zapraszamy do gazetki by tam odczytać kolejny artykuł.

3. W najbliższą środę o godz. 18.00 Msza Święta Rycerzy św. Jana Pawła II z zawierzeniem Maryi naszej chorągwi.

4. Przypominamy Drodzy o nabożeństwach pasyjnych, którymi są Droga Krzyżowa w piątek o godz. 10.00 z nabożeństwem eucharystycznym, a także po Mszy Świętej wieczornej około 17.30 oraz Gorzkie Żale, które przeżywamy w Niedzielę po Mszy świętej wieczornej około 17.50. Niech udział w tych nabożeństwach będzie wyrazem naszej i wdzięczności i Miłości do Jezusa.

5. Przypominamy, że w gazetce podajemy plan czytania Pisma świętego dzięki któremu możemy całą księgę Pisma Świętego przeczytać w ciągu roku.

6. Przy bocznym wejściu są do nabycia kartki świąteczne, świece, stroiki z których dochód jest przeznaczony na Caritas diecezji i naszej Parafii.

7. Przy wejściu do zakrystii można do skarbonki składać ofiary na kwiaty i dekorację kościoła na czas Uroczystości Paschalnych.

8. Osoby które zgłosiły się na film „Opiekun” na 7 marca spotykają się w kinie przy kasach o godz. 17.45. Następna grupa przychodzi na seans 23 marca. Jeżeli są jeszcze osoby chętne to przyjmujemy na kolejny seans i prosimy się zgłaszać w sklepiku parafialnym.

9. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich którzy przeżywać będzie swoje święta osobiste czy rodzinne jak imieniny, urodziny czy jubileusze. Niech Boże błogosławieństwo Wam zawsze towarzyszy.

10. Niech Dobry Bóg wynagradza Wam Drodzy Wasza wszelką życzliwość i składane ofiary, które są znakiem Waszej wiary.