26 lutego – I Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

1. Przeżywamy dziś pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu, który ma nas przygotować na największą Uroczystość jaką jest Wielkanoc kiedy to będziemy wspominać i liturgicznie uobecniać tajemnice naszego Zbawienia.

2. W tym tygodniu rozpocznie się miesiąc marzec, czyli ostatni miesiąc przygotowania do naszych misji parafialnych. Marzec to czas kiedy będziemy mogli nieco zgłębić tajemnicę kapłaństwa poprzez artykuły zamieszczane w naszej parafialnej gazetce.

3. Zachęcamy do wzięcia udziału w wielkopostnej akcji Niniwa 23. Na stojakach z gazetkami są też wyłożone kartki, na których wpisujemy swoje postanowienia i wrzucamy do specjalnej skarbony, która będzie stała przy Krzyżu.

4. Szczególnym sposobem duchowym czasu Wielkiego Postu są nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. To rozważanie Męki Jezusa, Jego cierpienia. Udział w tym nabożeństwie jest wyrazem tego, że Jezus jest dla mnie kimś bliskim. Bo czy chodzimy do szpitala by odwiedzać chorych, których nie znamy? Tylko osoby z którymi jesteśmy zżyci, zaprzyjaźnieni. Zatem raczej nie ma potrzeby zapraszać na te nabożeństwa tylko przypominamy, że Droga Krzyżowa w piątek o 10.00 oraz po Mszy Świętej wieczornej dla wszystkich, natomiast Gorzkie Żale w Niedzielę po Mszy Świętej wieczornej około 17.50.

5. Osoby, które w czasie nocnej adoracji eucharystycznej z pierwszego piątku na pierwszą sobotę chcą czytać Mękę Pańską według Luizy Picaretty zapraszamy na spotkanie w Domu Parafialnym w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej.

6. W środę Msza Święta dla Członków Żywego Różańca oraz spotkanie w sali św. Jana Pawła II.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. We czwartek adoracja przed Mszą Świętą oraz Godzina Święta za kapłanów. W piątek dodatkowa Msza Święta wynagradzająca za nasze grzechy o godz. 9.00 oraz adoracja z Litanią do Serca Pana Jezusa. W sobotę zachęcamy do praktyki pierwszych sobót miesiąca. Z tej racji po Mszy Świętej wieczornej i Różaniec oraz medytacja różańcowa jako wynagrodzenie za grzechy raniące Serce Maryi. W tych dniach udamy się też do chorych według ustaleń. W piątek po Drodze Krzyżowej w sali św. Jana Pawła II zapraszamy na katechezę dla dorosłych pod tytułem: Istota Ofiary Mszy Świętej – cele uczestnictwa w Sakramencie Ołtarza. W sobotę o godz. 9.00 Msza święta w rycie trydenckim.

8. Już można nabywać kartki świąteczne, świece, a później i stroiki z których dochód jest przeznaczony na Caritas. Będą też Torby Miłosierdzia, aby w ramach wielkopostnych uczynków miłosierdzia przyjść z pomocą potrzebującym. Przy wejściu do zakrystii jest skarbona gdzie można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

9. W sobotę ks. Prałat będzie przeżywał swoje imieniny. Solenizant odprawi Msze św o godz.17.00 po której będzie można złożyć życzenia. Polecamy ks. Prałata Waszej Drodzy Parafianie modlitwie

10. 7 marca zapraszamy po Mszy Świętej wieczornej do kina w galerii Corso na specjalną projekcję dla naszej parafii filmu „Opiekun”. Jest to film jest o św. Józefie. Bilety w cenie promocyjnej 10 zł są będą do nabycia w naszym parafialnym sklepiku od wtorku. Sala mieści 49 osób.

11. Pozdrawiając solenizantów i jubilatów tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia. Serdecznie dziękujemy Wam Drodzy Parafianie i Goście za to, że wspieracie nas duchowo ale i za materialne wsparcie na funkcjonowanie Naszego Sanktuarium i Parafii.

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.