19 lutego – VII Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Przygotowując się do Misji parafialnych trwajmy w modlitwie w tej intencji, aby czas misji był odnowieniem i pogłębieniem życia duchowego w naszej wspólnocie parafialnej.

2. W Środę rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Posypanie głów popiołem podczas każdej Mszy Świętej, a dodatkowe Msze święte będą o godz. 10.00 oraz 18.30. Środa to dzień w którym obowiązuje nas post ścisły. Post ścisły nie jest zwykłym postem. W Polsce obowiązuje on w Środę Popielcową oraz w Wielki Piątek. Post ścisły polega na ograniczeniu się w ciągu dnia wyłącznie do jednego posiłku do syta oraz dwóch niepełnych posiłków bez mięsa. Przestrzegać powinni go wszyscy katolicy od 18. roku życia do rozpoczęcia 60. roku życia.
Dodatkowo post ścisły w Środę Popielcową (ale też w Wielki Piątek) oznacza, że wszyscy powyżej 14. roku życia mają w te dni powstrzymać się od spożycia mięsa. Przepis ten obowiązuje każdego katolika do końca życia. Prosimy jednak Rodziców, aby też dzieci poniżej 14 roku życia już wprowadzać w przestrzeganie tego prawa.
Pamiętajmy także, że Wielki Post, który w Środę zaczynamy, to przede wszystkim czas poszukiwania i odnowienia relacji z kochającym nas Bogiem. Post, jałmużna i modlitwa są narzędziami, które mają nam w tym pomóc. Koncentrowanie się tylko na prawie i przepisach, jeśli nie jest zanurzone w pragnieniu spotkania Boga, może być całkowicie bezowocne.

3. Zachęcamy oczywiście do podejmowania postanowień wielkopostnych. W ramach tych ćwiczeń proponujemy pewną akcje pod hasłem Niniwa 23. Przy wyjściu z kościoła są kartki gdzie wpisujemy swoje postanowienia i przynosimy je do opisanej skrzynki przy Ołtarzu Jezusa Miłosiernego. Ta skrzynka będzie stać przed Ołtarzem głównym, aby przypominała nasze postanowienia.

4. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych do których należą Droga Krzyżowa oraz Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa będzie w piątek dla dorosłych o godz. 10.00 z nabożeństwem eucharystycznym, a dla dzieci z rodzicami po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 17:30. Gorzkie Żale natomiast w Niedziele po Mszy świętej wieczornej.

5. W Sobotę zapraszamy dzieci do salki od 10.00 do 13.00 na wspólne przeżycie czasu. Także w sobotę, po mszy św. wieczornej Rycerze św. Jana Pawła II będą kwestować na rzecz Fundacji Małych Stópek, wspierającej dzieci uratowane od aborcji.

6. Przypominamy o planie czytania Pisma Świętego, który jest podawany w gazetce parafialnej oraz na internetowej stronie Sanktuarium.

7. Gorąco pozdrawiamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów bieżącego tygodnia życząc Bożego błogosławieństwa w całym Waszym życiu. Pozdrawiamy też przeżywających w naszym mieście czas ferii zimowych czy urlopów.

8. Niech Dobry Bóg błogosławi wszystkim Wam Drodzy którzy dbacie o materialną stronę naszego Sanktuarium poprzez Wasze z serca płynące Ofiary.

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.