12 września – XXIV Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

 1. W dniu dzisiejszym po Mszach Świętych można wesprzeć ofiarą do puszki pana Leszka, naszego stolarza oraz jego żonę panią Ewę, która zmierza się z nowotworem złośliwym.
 2. Jutro, 13.09. rocznica objawień fatimskich. Różaniec o 17:15, procesja z figurą Matki Bożej po Mszy Świętej o 18:00.
 3. Od jutra o g. 15:00 będzie codziennie wspólnie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji o nawrócenie zatwardziałych grzeszników, za konających i dusze czyśćcowe. Gdyby nie było kapłana, to niech poprowadzi ktoś z uczestniczących. Zapraszamy do udziału w tej szczególnej modlitwie podanej nam przez Jezusa.
 4. We wtorek Święto Podwyższenia Krzyża, zaś w środę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Są to imieniny naszej siostry Dolorosy, posługującej w zakrystii. Podczas wieczornej Mszy Świętej będziemy za nią się modlić.
 5. W sobotę Święto św. Stanisława Kostki – Patrona Polski oraz polskich dzieci i młodzieży, a także służby liturgicznej. W tym dniu polecajmy Bogu przez wstawiennictwo tego świętego naszą Ojczyznę. Módlmy się również za młode pokolenie oraz, by w naszej parafii nie brakowało mężczyzn i chłopców posługujących przy ołtarzu.
 6. Zbiórka liturgicznej służby ołtarza w najbliższą sobotę o 10:00 w kościele. Zapraszamy również nowych chłopców, którzy chcieliby zostać ministran-tami. Więcej informacji u ks. Miłosza i kl. Damiana.
 7. Zapraszamy dzieci do udziału w zajęciach koła misyjnego w soboty o 11:00 w salce na plebanii. Jest to okazja do tego, by zbliżyć się do Pana Boga, poznać nowe osoby, przenieść się do dalekich krajów i zapoznać się z tematyką misyjną. Więcej informacji u ks. Pawła.
 8. Za tydzień, w niedzielę świadectwo o misjach w Zambii będzie dawać s. Barbara Gawełda ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Starowiejskich. Budują one w Chamuka szkołę dla sześciuset dziewcząt. Po Mszach Świętych będzie możliwość wsparcia tego dzieła.
 9. Przygotowanie do życia eucharystycznego (I spowiedzi i Komunii Świętej) oraz do bierzmowania trwa dwa lata. Rodziców dzieci z klas II prosimy o zapisy do końca września w zakrystii po Eucharystii o 11:30, a rodziców dzieci z kl. III prosimy o potwierdzenie w zakrystii. Osoby z klas VII oraz osoby dorosłe, które pragną przyjąć sakrament bierzmowania prosimy o zapisanie się u ks. Miłosza Paszkiewicza, a z kl. VIII o potwierdzenie.
 10. Zachęcamy do uczestnictwa w Archidiecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę od 23 do 25.09.2021 r. pod kierunkiem ks. Piotra i kleryka Damiana. Trasa Pielgrzymki: Świnoujście – Warszawa (Świątynia Opatrzności Bożej i grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki), Niepokalanów (Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana Marii Kolbego, Częstochowa (Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej), Legnica (Sanktuarium św. Jacka, które ma znamiona cudu euchary-stycznego) – Świnoujście. Zapisy w zakrystii, informacji u ks. Piotra.
 11. Zatwierdzone objawienia maryjne to nieustanne wzywanie do pokuty, nawrócenia i zadośćuczynienia za grzechy. W tym trudnym czasie, w którym przyszło nam żyć pragniemy rozpocząć śpiew suplikacji jako wynagrodzenie za grzechy nasze, rodzin parafii. Będzie to miało miejsce codziennie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele cyklicznie rozpoczynając od dziś po Eucharystii o 7:00. Zachęcamy do podejmowania wyrzeczeń, czynów pokutnych dla ratowania świata w myśl zachęt Maryi.
 12. Dziękujemy za modlitwę w intencji nas – kapłanów, za zaangażowanie w życie naszej wspólnoty parafialnej oraz ofiary.
 13. Solenizantom i Jubilatom życzymy łask Bożych.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *