19 września – XXV Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

 1. Dziś świadectwo o misjach w Zambii będzie dawać s. Barbara Gawełda ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Starowiejskich. Budują one w Chamuka szkołę dla sześciuset dziewcząt. Po Mszach Świętych będzie możliwość wsparcia tego dzieła.
 2. Od najbliższego wtorku pół godziny przed wieczorną Eucharystią członkowie Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci będą prowadzić Koronkę do Siedmiu Boleści NMP w intencji o ducha pokuty, żalu za grzechy i nawrócenia w parafii i Ojczyźnie. O sposobie odmawiania tej szczególnej starej, a przypomnianej przez Matkę Boża w Kibeho, można przeczytać w gazetce.
 3. W czwartek, we wspomnienie św. O. Pio swoje imieniny będzie obchodzić ks. Proboszcz Bogusław Gurgul. Zapraszamy do modlitwy już dzień wcześniej, a więc w środę podczas Mszy Świętej o 18:00, po której Solenizant zaprasza na poczęstunek do Sali św. Jana Pawła II, gdzie będzie można złożyć życzenia.
 4. W czwartek pielgrzymi z naszej parafii wyruszają, by nawiedzić Częstochowę i inne ważne sanktuaria naszej Ojczyzny. Można będzie łączyć się z nimi duchowo i na falach eteru w piątek o 21:00 za pośrednictwem kanału internetowego Jasnej Góry lub Radia Maryja i TV Trwam podczas Apelu Jasnogórskiego.
 5. Codziennie o g. 15:00 wspólnie odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji o nawrócenie zatwardziałych grzeszników, za konających i dusze czyśćcowe. Gdyby nie było kapłana, to niech poprowadzi ktoś z uczestniczących. Zapraszamy do udziału w tej szczególnej modlitwie podanej nam przez Jezusa.
 6. Zbiórka liturgicznej służby ołtarza w sobotę o 10:00 w kościele. Zapraszamy również nowych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Więcej informacji u ks. Miłosza i kl. Damiana.
 7. Zapraszamy dzieci do udziału w zajęciach koła misyjnego w soboty o 11:00 w salce na plebanii. Jest to okazja do tego, by zbliżyć się do Pana Boga, poznać nowe osoby, przenieść się do dalekich krajów i zapoznać się z tematyką misyjną. Więcej informacji u ks. Pawła.
 8. Przygotowanie do życia eucharystycznego (I spowiedzi i Komunii Świętej) oraz do bierzmowania trwa dwa lata. Rodziców dzieci z klas II prosimy o zapisy do końca września w zakrystii po Eucharystii o 11:30, a rodziców dzieci z kl. III prosimy o potwierdzenie w zakrystii. Spotkanie z rodzicami dzieci z kl. III w przyszłą niedzielę po Eucharystii o 11:30. Natomiast osoby z klas VII oraz osoby dorosłe, które pragną przyjąć sakrament bierzmowania prosimy o zapisanie się u ks. Miłosza Paszkiewicza, a z kl. VIII o potwierdzenie.
 9. Za zgodą i przy akceptacji ks. abpa Andrzeja Dzięgi, którego pragnieniem jest ustanowienie w naszej świątyni sanktuarium Chrystusa Króla, chcemy się podjąć wykonania ołtarza głównego w formie tryptyku. Koncepcję wykonania możemy zobaczyć na tablicy po lewej stronie kościoła. Koszt wykonania to ok. 150 000 zł. Będzie to drewno, złocenia, rzeźby. Jeśli ktoś z Was, Drodzy Parafianie i Goście, chciałby mieć udział w tym dziele, to prosimy o kontakt z księdzem proboszczem lub wpłatę na konto z dopiskiem: ofiara na ołtarz. Darczyńcom niech Chrystus Król błogosławi!
 10. Dziękujemy za wszelkie ofiary oraz zaangażowanie w życie naszej wspólnoty parafialnej.
 11. Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości w przyjmowaniu łask Bożych!

Ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *