13 grudnia – III Niedziela Adwentu

Ogłoszenia

Autor:

 1. Od piątku do niedzieli będziemy przeżywać rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. dr Marek Zołoteńki, który buduje kościół w Wałbrzychu.
  Program rekolekcji:
  Piątek – Eucharystie z nauką o 6:45, 9:00 i 17:00
  Sobota – Eucharystie z nauką o 7:30, 9:00 i 17:00
  Niedziela – wg stałego porządku.
  Możliwość spowiedzi podczas Mszy i dodatkowo w piątek podczas adoracji od 15:00 i w sobotę po Mszy wieczornej do 20:00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę. Warto skorzystać z tego sakramentu jeszcze w tym tygodniu! Ofiary z piątku i soboty przeznaczone będą dla ojca rekolekcjonisty.
 2. W sobotę wieczorna adoracja z towarzyszeniem zespołu Morze Miłosierdzia.
 3. Poświęcone opłatki, można nabywać przy wyjściu z kościoła i w sklepiku, a dochód przeznaczony jest na ocieplenie strychu kościoła.
 4. Adwentowe Msze Święte o NMP (roraty) rano o godz. 6.45 od poniedziałku do piątku dla dorosłych (przynieśmy świece), a dla dzieci we wtorki, czwartki i piątki o godz. 17:00.
 5. Wieczorne adoracje niedzielne ok. 17:50 do 19:00 rozpoczynać będziemy modlitwą różańcową w intencji Kościoła.
 6. Zachęcamy do wsparcia akcji Paczuszka dla maluszka, podczas której Fundacja Małych Stópek zbiera i przygotowuje z ofiarowanych darów świąteczne prezenty dla dzieci, które uratowano od aborcji oraz podopiecznych domów samotnej matki. Potrzebne są przede wszystkim artykuły higieniczne: pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, ale również artykuły dla mam. Można z przygotowanego drzewka zabrać bombkę, przygotować paczuszkę i złożyć pod wspomnianym drzewkiem lub przelać darowiznę na konto fundacji, którego numer znajduje się na wspomnianych bombkach. Akcja trwa do 21.12.2020 r.
 7. W dalszym ciągu Parafialny Zespół Caritas rozprowadza kartki świąteczne, świece na stół wigilijny, stroiki, z czego dochód jest przeznaczony na paczki dla potrzebujących także z naszej parafii. Jak co roku zachęcamy do zabierania i wypełniania artykułami spożywczymi i higienicznymi toreb miłosierdzia. Pamiętajmy, że zgodnie ze słowami Pisma więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu (Dz 20, 35b).
 8. Już teraz informujemy, że zgodnie z decyzją ks. abpa Andrzeja Dzięgi nie będzie wizyty duszpasterskiej w tradycyjnej formie. Po świętach będziemy modlić się w poszczególne dni w intencji mieszkańców wyznaczonych ulic. Będzie to też okazja do zabrania ze sobą wody święconej oraz obrazka. Gdyby jednak ktoś bardzo chciał zaprosić do siebie kapłana z błogosławieństwem, to prosimy o zapisy w zakrystii. Parafialna część ewentualnych ofiar będzie przeznaczona na renowację ławek na balkonach.
 9. Od 17.12. liturgia będzie nas bezpośrednio przygotowywać do Bożego Narodzenia. Zachęcamy do dobrego przeżycia Adwentu, wytrwania w postanowieniach, przeżycia spowiedzi.
 10. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii i potrzebujących, zaangażowanie oraz życzliwość. Rycerzom Zakonu św. Jana Pawła II dziękujemy serdecznie za etap prac na strychu, który polegał na położeniu wełny. Na wiosnę z Bożą pomocą czeka nas drugi etap: położenie desek, przez co strych będzie odpowiednio zrobiony, docieplony i zabezpieczony.
 11. Jubilatom i Solenizantom życzymy odkrywania wciąż na nowo Bożej Miłości!

Ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *