6 grudnia – II Niedziela Adwentu

Ogłoszenia

Autor:

 1. Poświęcone opłatki, można nabywać przy wyjściu z kościoła i w sklepiku, a dochód przeznaczony jest na ocieplenie strychu kościoła.
 2. Msze Święte roratnie o NMP rano o godz. 6.45 od poniedziałku do piątku dla dorosłych (przynieśmy świece), a dla dzieci we wtorki, czwartki i piątki o godz. 17:00. Przypominamy, że dla dzieci komunijnych jest to element przygotowania do I Komunii Świętej. Dotyczy to także dzieci z kl. II, które winny być w tygodniu dwa razy.
 3. Wieczorne adoracje niedzielne ok. 17:50 do 19:00 rozpoczynać będziemy modlitwą różańcową w intencji Kościoła.
 4. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12:00 zapraszamy na godzinę łaski – szczególny czas Otwarcia nieba dla nas. Po Mszy św. wieczornej będzie możliwość zawierzenia się Maryi, dla tych którzy przez 33 dni przygotowywali się przez Internet prywatnie.
 5. We wtorek Msza Święta w intencji Stowarzyszenia Matki Bożej Dobrej Śmierci o 17:00.
 6. W środę Msza Święta w intencji rodziców dzieci utraconych w kościele pw. NMP Gwiazdy Morza o 18:00.
 7. Zachęcamy do wsparcia akcji Paczuszka dla maluszka. Jest to akcja, podczas której Fundacja Małych Stópek zbiera i przygotowuje z ofiarowanych darów świąteczne prezenty dla dzieci, które uratowano od aborcji. Potrzebne są przede wszystkim artykuły higieniczne: pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, ale również artykuły dla mam. Z przekazanych rzeczy Fundacja przygotowuje świąteczne paczuszki, które na święta przekazuje dzieciom, którymi się opiekuje. Można z przygotowanego drzewka zabrać bombkę, przygotować paczuszkę i złożyć pod wspomnianym drzewkiem lub przelać darowiznę na konto fundacji, którego numer znajduje się na wspomnianych bombkach. Akcja trwa do 21.12.2020 r.
 8. Na stoliku z tyłu kościoła znajdują się materiały dotyczące obrony życia. Zachęcamy do pobrania za darmo.
 9. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza kartki świąteczne, świece na stół wigilijny, z czego dochód jest przeznaczony na paczki dla potrzebujących także z naszej parafii. Jak co roku zachęcamy do zabierania toreb miłosierdzia, aby poprzez zakupy produktów spożywczych lub higienicznych czynić dobro.
 10. Już teraz informujemy, że zgodnie z decyzją ks. abpa Andrzeja Dzięgi nie będzie wizyty duszpasterskiej w tradycyjnej formie. Gdyby jednak ktoś bardzo chciał zaprosić do siebie kapłana z błogosławieństwem, to prosimy o zapisy w zakrystii. Po świętach będziemy też modlić się za w poszczególne dni w intencji mieszkańców wyznaczonych ulic. Będzie to też okazja do zabrania ze sobą wody święconej oraz obrazka. Parafialna część ewentualnych ofiar będzie przeznaczona na renowację ławek na balkonach.
 11. Dziękujemy za wszelkie ofiary i zaangażowanie w życie parafii.
 12. Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

Ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *