29 listopada – I Niedziela Adwentu

Ogłoszenia

Autor:

 1. Dzisiejszą I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
 2. Dziś o 11:30 poświęcimy opłatki, które można nabywać przy wyjściu z kościoła i w sklepiku, a dochód przeznaczony jest na ocieplenie strychu kościoła.
 3. Jutro ostatnie wypominki po wieczornej Mszy, a dziś podczas adoracji i jutro o 19:30 różaniec wynagradzająco – przebłagalny.
 4. Od jutra Msze Święte roratnie rano o godz. 6.45 od poniedziałku do piątku dla dorosłych (przynieśmy świece), a dla dzieci w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 17:00. Przypominamy, że dla dzieci komunijnych jest to element przygotowania do I Komunii Świętej. Dotyczy to także dzieci z kl. II, które winny być w tygodniu dwa razy.
 5. We wtorek Msza Święta zbiorowa za zmarłych o 17:00.
 6. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą o powołania o 16:30, zaś od 23:00 do 24:00 godzina święta. Zachęcamy do modlitwy o
  powołania do służby w Kościele.
 7. W pierwszy piątek będziemy czcić Boże Serce. Msze Święte o 6:45; 7:30; 9:00 (wynagradzająca, po niej nabożeństwo z litanią do NSPJ i droga krzyżowa) oraz wieczorem o 17:00. Adoracja od 15:00 do 17:00. Możliwość
  spowiedzi podczas Mszy Świętych i adoracji. Ks. proboszcz w tym dniu odwiedzi chorych.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca w godzinach przedpołudniowych księża wikariusze odwiedzą chorych, a po wieczornej Eucharystii adoracja, różaniec i medytacja jako wynagrodzenie Sercu Maryi.
 9. Zachęcamy do wsparcia akcji Paczuszka dla maluszka. Jest to akcja, podczas której Fundacja Małych Stópek zbiera i przygotowuje z ofiarowanych darów świąteczne prezenty dla dzieci, które uratowano od aborcji. Potrzebne są przede wszystkim artykuły higieniczne: pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, ale również artykuły dla mam. Z przekazanych rzeczy Fundacja przygotowuje świąteczne paczuszki, które na święta przekazuje dzieciom, którymi się opiekuje. Można z przygotowanej choinki zabrać bombkę, przygotować paczuszkę za ok. 100 zł. i złożyć pod wspomnianą choinką. Akcja trwa od 29 listopada do 20 grudnia 2020.
 10. Na stoliku z tyłu kościoła znajdują się materiały dotyczące obrony życia: małe stópki, które można np. przypiąć do ubrania, Jasie – figurki dziecka w łonie matki, mające uświadamiać, że już w okresie prenatalnym każdy z nas
  jako dziecko Boże ma godność osoby – człowieka oraz ulotki. Zachęcamy do pobrania za darmo.
 11. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza kartki świąteczne, świece na stół wigilijny, z czego dochód jest przeznaczony na paczki dla potrzebujących także z naszej parafii. Jak co roku zachęcamy do zabierania toreb miłosierdzia, aby poprzez zakupy produktów spożywczych lub higienicznych czynić dobro, pamiętając o słowach samego Jezusa: Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili (Mt 25, 40).
 12. Dziękujemy za wszelkie ofiary i zaangażowanie w życie parafii.
 13. Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

Ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *