22 listopada – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenia

Autor:

 1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla – święto patronalne z racji tytułu naszego kościoła i parafii. Podczas wszystkich Mszy Świętych możliwość zdobycia odpustu zupełnego, ale uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem JE Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi o 11:30. Bezpośrednio po tej Eucharystii będzie miało miejsce nabożeństwo z oddaniem naszej parafii Chrystusowi Królowi.
 2. Z woli ks. Abpa Andrzeja Dzięgi mamy zaszczyt gościć procesyjną figurę Chrystusa Króla z sanktuarium w Świebodzinie. Zachęcamy do czuwania i modlitwy przy niej w intencji, by Chrystus zakrólował w nas samych, w naszych rodzinach, parafii, diecezji i Ojczyźnie.
 3. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych od niedzieli do piątku po Mszy Świętej o godz. 17:00, zaś w soboty o 16:15. Kartki na wypominki wciąż znajdują się przy wyjściu z kościoła.
 4. Różaniec wynagradzająco – pokutny za grzechy przeciw życiu, za profanacje Najświętszego Sakramentu i wszelkie grzechy w naszych rodzinach, parafii i w naszym mieście oraz w intencji nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników od poniedziałku do środy i w piątki o g. 19:30, w czwartki w ramach godziny świętej o 23:00, a w soboty i niedziele po Mszy Świętej z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Włączmy się w to dzieło duchowej odnowy Kościoła.
 5. We wtorek Msza Święta wieczorna w intencji Rodziny Radia Maryja.
 6. Również we wtorek spotkanie dzieci przygotowujących się do wkroczenia w życie eucharystyczne z kl. III.
 7. Przypominamy, że trwa akcja Zakupy dla Seniora. Rycerze z Zakonu św. Jana Pawła II oferują osobom starszym i niepełnosprawnym nieodpłatną pomoc w zakupach. Rozejrzyjmy się czy wśród naszych znajomych, sąsiadów nie ma osób, które z takie pomocy potrzebują skorzystać i przekażmy im numer telefonu. Informacje na plakatach w gablotach.
 8. W przyszłą niedzielę zaczynamy Adwent, a tym samym nowy rok liturgiczny. Zachęcamy do udziału w sobotniej adoracji po wieczornej Eucharystii, by w ciszy przed Panem podziękować za mijający rok kościelny i wejść w ten nowy czas. Towarzyszyć nam będzie zespół Morze Miłosierdzia, więc zachęcamy szczególnie młodzież.
 9. Czas Adwentu rozpoczniemy od całonocnej adoracji z soboty na niedzielę. Zapisy na konkretne Godziny w zakrystii. Tym razem wchodzić będziemy nie przez zakrystię, a bocznymi drzwiami, przy których Rycerze z Zakonu św. Jana Pawła II będą czuwać nad bezpieczeństwem.
 10. W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 będzie poświęcenie opłatków, a ofiary będą przeznaczane na dalszą renowację ławek, tym razem na balkonach.
 11. Zakupiliśmy kolejną część materiałów niezbędnych do ocieplenia strychu kościoła, czyli wełnę za 11 000 zł. Zostały do zakupienia jeszcze tylko środki przeciwrobaczne i przeciwogniowe i całość materiałów będzie w komplecie. Planujemy w najbliższym czasie położyć wełnę, a na wiosnę deski. Dziękujemy Panom, którzy wnieśli tę wełnę na strych.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, w tym naszej parafialnej gazetki Christus Regnat.
 13. Zawsze jesteśmy wdzięczni za wszelką życzliwość i ofiary, jednakże w dniu odpustu parafialnego chcielibyśmy szczególnie podziękować wszystkim, którzy poprzez modlitwę, zaangażowanie w grupy duszpasterskie, troskę o liturgię, świątynię, plebanię i obejście, działalność na rzecz potrzebujących oraz życzliwość i ofiary tworzą naszą Wspólnotę Parafialną. Bóg zapłać!
 14. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia i wszystkim Parafianom i Gościom świętującym u nas uroczystość odpustową życzymy, by Chrystus zakrólował w sercach.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

One Reply to “22 listopada – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata”

 1. Grzegorz pisze:

  To Figura Chrystusa Króla Polski z Intronizacji w Świebodzinie, w Intronizacji Pan Jezus jako Krol Polski panuje w całym narodzie, nie trzeba oddawać każdej parafii osobno, bo każda w Polsce została zawierzona Chrystusowi Królowi Polski podczas 4godzinnej Mszy Świętej i w niej odczytania Królowania Pana Jezusa w każdej polskiej parafii, z Episkopatem na czele i w naszej Ojczyznie Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *