20 grudnia – IV Niedziela Adwentu

Ogłoszenia

Autor:

 1. Dziś już czwarta, ostatnia niedziela Adwentu. Kończymy rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Marek Zołoteńki z Wałbrzycha, któremu dziękujemy za dar słowa i otwarcie się na Ducha Świętego. Prośmy Boga o błogosławione owoce tego czasu.
 2. Można jeszcze nabywać opłatki, świece i dekoracje świąteczne.
 3. Budowa szopki i dekorowanie kościoła we wtorek po wieczornej Eucharystii.
 4. Spowiedź do środy włącznie rano podczas Mszy Świętych i po południu już od 16:00.
 5. Zapraszamy na roraty o 6:45, a dla dzieci we wtorek o 17:00.
 6. W czwartek Msze Święte o 6:45 (roraty) i 7:30, wieczorem nie ma. Spowiedź od 6:45 do 12:00.
 7. Natomiast wieczorem zasiądziemy do uroczystej wieczerzy wigilijnej. Zatroszczmy się o to, by była ona godnym przejściem z Adwentu w Boże Narodzenie. Niech ma wymiar duchowy. Dlatego rozpocznijmy ją kolędą i wspólną modlitwą. Następnie przeczytajmy fragment Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa (Łk 2, 1-14) i dzielmy się opłatkiem składając sobie życzenia. Dopiero później zasiądźmy do wspólnego posiłku. Przypominamy, że w Wigilię Narodzenia Pańskiego nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, lecz ze względu na starą polską tradycję warto, by potrawy były bezmięsne. Szczególnie zatroszczmy się, by ten dzień był bez alkoholu.
 8. W nocy z 24 na 25.12. w świętą noc Bożego Narodzenia Msze Święte – Pasterki o 21:00, 22:30 i 24:00.
 9. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze Święte podobnie jak w niedzielę, lecz nie będzie Eucharystii o 7:00, czyli o: 8:30, 10:00; 11:30; 13:00; 17:00 i 18:30.
 10. Drugi dzień Oktawy Narodzenia Pańskiego, to święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte wg porządku niedzielnego. Część ofiar złożonych na tacę przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Lubelskiego.
 11. Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny. W tym dniu módlmy się szczególnie intensywnie o świętość rodzin i docenienie w naszym polskim społeczeństwie wartości życia.
 12. Zgodnie z decyzją ks. abpa Andrzeja Dzięgi nie będzie wizyty duszpasterskiej w tradycyjnej formie. Po świętach będziemy modlić się w poszczególne dni w intencji mieszkańców wyznaczonych ulic. Będzie to też okazja do zabrania ze sobą wody święconej oraz obrazka. Gdyby jednak ktoś bardzo chciał zaprosić do siebie kapłana z błogosławieństwem, to prosimy o zapisy w zakrystii. Parafialna część ewentualnych ofiar będzie przeznaczona na renowację ławek na balkonach.
 13. Wspólnota Wojownicy Maryi z ks. Dominikiem Chmielewskim zapraszają do włączenia się w wydarzenie, którego celem jest duchowa ochrona naszych rodzin. Ta modlitwa ma trwać od 25.12. przez czterdzieści dni, do 2 lutego, czyli Święta Ofiarowania Pańskiego. Modlić się będziemy Psalmem 51 na przebłaganie za grzechy w naszych rodzinach, a także dziesiątkiem Różańca świętego prosząc o to, by Maryja została ukoronowana w naszym domu oraz psalmem 121 o Bożą Opatrzność i ochronę naszego domu i nas samych. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kościoła. Gorąco zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę
 14. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w adwentowych Mszach świętych roratnych, przygotowując się duchowo na Uroczystość Bożego Narodzenia. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie naszej Parafii, za ofiary za opłatki, z których dochód przeznaczony jest na odnowienie ławek. Dziękujemy również za złożone przez Was produkty spożywcze, aby Rodzinom będącym w trudnej sytuacji materialnej sprawić radość. Do jutra, do wieczora można składać dary na Paczuszkę dla maluszka.
 15. Jubilatom i Solenizantom życzymy łask Bożych. Niech Dobry Bóg błogosławi nam by Uroczystość Bożego Narodzenia odmieniała nasze serca.

Ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *