13 marca 2016 – V niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny. Od jutra podczas liturgii Mszy Świętej będziemy modlić się prefacją o Męce Pańskiej, a ponadto zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

2. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy.

3. Dziś o godz.16.00 zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym, natomiast w piątek na nabożeństwa drogi krzyżowej: dzieci na godz. 16.15; młodzież i dorosłych o 10.00 i po wieczornej Mszy. Zapraszamy też do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta z Parafii pw. Michała Kozala poprzez naszą Parafię do Parafii pw. Gwiazdy Morza.

4. W najbliższą sobotę przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP i patrona Kościoła powszechnego. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.30; 9.00 i 17.00. W tym dniu też poświęcimy odnowiony obraz św. Józefa. Serdeczne dziękujemy za składane ofiary na odnowienie tego obrazu.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Zachęcamy do wykonywanie własnych palm, nawet kilkumetrowych. W tę niedzielę czytamy opis Męki Pańskiej z podziałem na role. Do czytania roli tłumu będziemy prosili wszystkich wiernych obecnych na Mszy. Tekst Męki będzie dostępny na ławkach i przy wejściu do kościoła.

6. W tym tygodniu będziemy przeżywać Rekolekcje dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych od środy do piątku. Spotkania: w środę o godz. 12.00 a w czwartek i piątek o godz. 11.00.
Nasze PARAFIALNE REKOLEKCJE dla dorosłych rozpoczniemy w czwartek i trwać będą do niedzieli włącznie. Rekolekcje będzie głosił ks. Krzysztof Bartoszewski. Program rekolekcji:

  • Czwartek: Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 9.00; 17.00 i 19.00 po niej adoracja do 21.00
  • Piątek: Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 9.00; 17.00 i 19.00, Droga Krzyżowa po Mszach o godz. 9.00 i 17.00
  • Sobota: Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 9.00 i 17.00,  po wieczornej Mszy i Drodze Krzyżowej koncert pieśni pasyjnych zespołu Music Emotions, który będzie podczas tego koncertu nagrywać płytę.
  • W niedzielę nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy Św.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Już teraz zachęcamy do tego by tak zaplanować sobie czas by dobrze przeżyć czas Triduum Paschalnego. O przeżywaniu tego czasu będzie specjalny artykuł w naszej Gazetce Parafialnej.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii i wyrazy życzliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *